Україна повернула з російського полону сімох цивільних громадян

Україна повернула ще сімох цивільних громадян, яких росія незаконно утримувала в неволі з 2022 року.

Про це поінформували Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та Служба безпеки України.

“Сім родин дочекалися: додому повернулися цивільні українці з незаконного утримання Росією”, – повідомив Лубінець.

Фото: СБУ

Омбудсман зазначив, що повернення стало можливим завдяки прямій гуманітарній взаємодії з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

Він також висловив подяку Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим дотичним органам, які працюють у межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Фото: СБУ

Серед звільнених — українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх незаконно затримала росія у 2022 році під час окупації Маріуполя, Харківської, Запорізької та Луганської областей, а також Бучанського району Київщини.

Фото: СБУ

“Одного з українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних Силах України. Іншого українця — по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення“, — повідомив Омбудсман.

Він також додав, що серед звільнених — доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади “Ангели Тайри” в Маріуполі. Його затримали в один день із українською волонтеркою та медикинею Юлією Паєвською (Тайрою), яку Україні вдалося повернути у 2022 році.

Фото: СБУ

“Хочу наголосити: Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної. Цивільних і військових. Тих, кого незаконно затримали у 2014 році, і тих, кого Росія позбавила свободи після початку повномасштабного вторгнення. Кожне таке повернення — це ще одна перемога людяності над безправ’ям”, — наголосив Дмитро Лубінець.

Відео: YouTube| Служба безпеки України| СБУ показала ексклюзивне відео обміну полоненими 27 червня

Читайте також. Україна повернула 160 захисників з російського полону 

Залишити відповідь