26 червня, Україна та росія провели черговий обмін військовополоненими. У рамках обміну в Україну повернулися 160 військовослужбовців, які були в полоні з 2022 року.
Про це поінформував Коодинаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

“Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за дорученням Президента України проведено черговий комбінований обмін полоненими. У результаті перемовного процесу визволено 160 українських воїнів, які перебували у неволі з 2022 року”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це 76-ий обмін полоненими. Повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Сухопутних військ, Сил підтримки, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, Медичних сил, ВМС, а також бійці Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та Державної прикордонної служби.
Вони боронили державу на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках.

Серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя.
Окрім солдатів і сержантів, вдалося повернути 58 офіцерів.

Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому – 66.
“Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні”, – поінформували у Коордштабі.

Загалом за період своєї діяльності Координаційний штаб повернув з неволі 9606 військових та цивільних.
Президент України
Про обмін також повідомив на своїй офіційній сторінці у Facebook та у вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський.

“Ми продовжуємо повертати людей із російського полону: сьогодні ще 160 військових удома. Майже всі вони були в полоні ще з 22-го року. Захисники Маріуполя, Азовсталі, всієї Донеччини, інших напрямків. Запоріжжя, Київщина, Сумська область. Ми маємо повернути кожного й кожну – і військових, і цивільних, – хто досі в російській неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. У цьому році результати відчутні, обміни тривають. Дякую команді, яка займається перемовинами, і кожному нашому підрозділу, які поповнюють обмінний фонд для нас, для України. Наша наступальна активність на фронті та відбиття російських штурмів – це можливість в тому числі повернути наших із Росії. Вже більш ніж 9500 людей повернули від початку повномасштабної війни. Тільки вже за цей рік – 1596 наших українців та українок. Очікуємо також наступні етапи. Дякую. Особливо я хочу подякувати всім, хто не залишає людей після того, як вони повертаються, – не залишає без належної підтримки. Адаптація, необхідне лікування, вирішення соціальних питань – усе це важливо, і небайдужість має бути, підтримка має бути”, – сказав Зеленський.







