У Раді після критики відкликали законопроєкт про «податок на бездітність»

Народний депутат від “Слуги народу” Сергій Гривко 16 травня зареєстрував законопроєкт №11264 про покращення демографічної ситуації в Україні. Автор ініціативи запропонував ввести “податок на бездітність”. Але після хвилі обурення Сергій Гривко відкликав законопроєкт.

Про це він повідомив у своєму офіційному Facebook.

“Шановні громадяни та друзі. Законопроект 11264 щодо поліпшення демографічної ситуації відкликаю. Ціную, хто висловився аргументовано і вибачаюсь перед тими у кого цей законопроект визвав негатив. Хоча досвід такий був в світі і приносив ефективність. Якщо суспільство проти навіть обговорити цю концепцію, то його відкликаю. З Повагою”,– написав Сергій Гривко

Про що був законопроєкт?

Автор пропонував встановити демографічний збір для всіх громадян віком від 21 до 58 років — крім людей, які мають трьох або більше дітей, або ж які мають безпліддя, чи інвалідність І групи. Цей демографічний збір, на думку депутата Гривка, мав складати:

  • 1,5% від усіх доходів, отриманих у грошовій формі — для громадян, які не мають дітей;
  • 1% — для тих, хто має одну дитину;
  • 0,5% — для людей, які мають двох дітей.

Натомість від цього податку звільнялися би:

  • сім’ї, які мають трьох або більше дітей;
  • особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами;
  • особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.

Крім того, у законопроєкті пропонується підвищити державну допомогу при народженні дитини та запровадити інші види допомоги: на утримання дитини до досягнення нею шестирічного віку та допомогу дитині на майбутнє.

Реакції на законопроєкт

У мережі після розголосу переважно критикували докуммент.

Так, депутат Верховної Ради від партії “Слуга народу” Ярослав Железняк запевнив, що “демографічних” податків в Україні ніколи не буде.

Депутат Дніпропетровської міської ради Юрій Коробов у пропозиції законопроєкту побачив копіювання радянської практики.

Голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що шансів на ухвалення цього законопроєкту немає.

Читайте також. Президент України підписав закон про мобілізацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *