У Манілі Президент України вперше зустрівся з Президентом Республіки Філіппіни

Після участі в саміті «Діалог Шангрі-Ла» Президент України Володимир Зеленський здійснив візит до Республіки Філіппіни, де провів зустріч із Президентом цієї країни Фердинандом Маркосом-молодшим, яка стала першою в історії двосторонніх відносин. 

Про це проінформували на сайті Офісу Президента. 

Президент України  висловив вдячність Президенту Філіппін за підтримку територіальної цілісності й суверенітету України, а також важливих резолюцій ООН, які засуджують російську агресію.

“Дуже радий бути вперше у вашій країні. Вдячні за вашу чітку позицію щодо агресії РФ проти нашої країни”, – наголосив він.

Фото: ОП

Також, Володимир Зеленський поінформував про відкриття Посольства України в Республіці Філіппіни вже цього року, що має посилити співпрацю між державами.

Президент України розповів про підготовку до першого Глобального саміту миру та наголосив на важливості представлення країн Південно-Східної Азії на цьому заході. Філіппіни погодилися взяти участь у Саміті.

Фото: ОП

Окрім цього, під час зустрічі обговорили питання двосторонньої співпраці, зокрема постачання української аграрної продукції до Філіппін.

Дипломатичні відносини між Україною та Філіппінами тривають 32 роки. Їх офіційно встановили 7 квітня 1992-го. 

Філіппіни підтримали нашу країну в голосуванні за резолюцію про територіальну цілісність України під час засідання Генеральної Асамблеї ООН 27 березня 2014 року, а також рішуче засудили російську агресію після початку повномасштабного вторгнення.

Читайте також. Президент і перша леді зустрілися з герцогинею Единбурзькою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *