У Хмельницькому відбулася презентація збірки творів воїнів-хмельничан “Герої серед нас” (репортаж)

Напередодні Дня Героїв у Хмельницькому відбулася презентація збірки творів воїнів-хмельничан під назвою “Герої серед нас”. Видання підготувала та представила Центральна публічна бібліотека Хмельницької міської територіальної громади.

Фото: JN

Журналістка Julia News побувала на заході та записала репортаж з перших вуст.

Традиційно захід розпочався із хвилини мовчання.

Фото: JN

До збірки увійшли літературні твори 9 захисників: Ростислава Балеми, Павла Жука, Артема Задоянчука, Сергія Ілаша, Михайла Цимбалюка, Віталія Леськова, Євгенія Ролдугіна, Олександра Чабаха та Олександра Шенькарука. Всі вони стали на оборону рідної країни. П’ятеро з них служать у лавах Збройних сил України, інші — загинули, захищаючи державу.

Фото: JN

Червоний сонячний промінь пробився у вікно 3-го поверху, я валявся, ще у ліжку, хоч це була 12 година. Хотілось пити, але лінь було підняти голову. Не те, що піти за пакетом прохолодного соку, який чекав на мене у холодильнику“, – читає, фрагмент твору загиблого захисника Віталія Леськова, Нікіта Дмитренко

З передової до учасників звернулися Олександр Шенькарук та Михайло Цимбалюк.

Фото: JN

Книгу видали відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки «#Щодня читай українською». На презентацію також завітав міський голова Олександр Симчишин.

Фото: Telegram| Олександр Симчишин

“Українці й Україна мають максимально популяризувати своїх Героїв. Мають багато говорити про своїх Героїв. Про тих Героїв, які віддали своє життя за Україну. Про тих Героїв, які живі. Про тих Героїв, які воюють захищають майбутнє наших дітей і зараз в ці хвилини в ці секунди. Про тих Героїв, які насправді споміж нас”,- зазначив міський голова.

Фото: JN

Особисто завітав на захід захисник, учасник АТО, батько полеглого на початку повномасштабного вторгнення поліціянта Юрія Чабаха — Олександр Чабах. Збірка «Герої серед нас» вмістила його історію війни «Нездоланні повороти долі». Він також продекламував свою поезію “Незламності духу памʼять”.

Фото: JN

З вітальним словом до глядачів та всіх присутніх звернувся подільський літератор Віталій Міхайлевський. До збірки увійшла його стаття “Чиста і чесна творчість, у котрій він дає оцінку виданню та наголошує на цінності творів написаних нашими захисниками.

Фото: JN

“Мені цю книгу рецензувати трошки було і важко тому, що знаєте, з автором не поспілкуєшся, на жаль є хто загинув …може, яке слово би просилося поміняти, може якось я би сказав не так, або він не так.. Але з шаною до тих всіх речей, які вони зробили, які вони відчували ми все так і залишили, деякі речі ..Тому, що емоції, які перелилися в короткі прозові речі чи в поезію, вони – справжні. Щирі. І я навіть назвав цю рецензію “Чиста і чесна творчість”, – сказав Віталій Міхайлевський.

Також на захід завітав Герой України, луганський партизан Володимир Жемчугов.

Фото: JN

Я особисто рахую, що отакі події, як ви робите, популяризуєте українських письменників поетів, це дуже важливо. Це – докази. Це фактично докази існування української ідентичності і української нації.. І такі твори, культура, те, що ви підтримуєте письменники та поети – це великий вклад у відновлення української ідентичності. В підтвердження того, що України є вона була і вона буде!”, – наголосив Володимир Жемчугов.

Фото: Telegram| Олександр Симчишин

Окрім того, до події бібліотекарки оформили виставку портретів авторів збірки «Герої серед нас» та їхніх поетичних і прозових рядків «Слова, що дихають війною…», книжкові виставки «Боротьба нескорених» та «Волю вільних не зламати!».

Презентацію видання організатори доповнили тематичними музичними номерами у виконанні: скрипальки Лариси Ушакової, вокалістів Владислави Коновалюк, Юрія Найди, Павла Дасюка та Ангеліни Лозінської.

Фото: JN

На презентації збірки відбувався збір коштів на потреби Збройних сил України, доєднатись змогли всі охочі.

Книга “Герої Серед нас вийшла накладом у 200 примірників, які знаходитимуться у місцевих бібліотеках. Згодом збірка зʼявиться в електроному форматі.

Відео: YouTube| JULIA NEWS| У Хмельницькому відбулася презентація збірки творів воїнів-хмельничан “Герої серед нас”

Репортаж записала та опублікувала

Журналістка та редакторка

Юлія Лемешева

Читайте також. У Хмельницькому вібувся вечір пам’яті та презентація книги захисника України Євгенія Ролдугіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *