У Рівному презентували виставку вишиванок загиблих військових

Понад 20 вишиванок загиблих військових презентували у Рівному 16 травня. Захід під назвою “Коди пам’яті. Ціна національної ідентичності” організували за ініціативи батьків та дружин бійців. Деякі сорочки вишивали власноруч матері й бабусі чоловіків.

Про це пише Суспільне Рівне.

Зазначається, що загалом зібрали 22 вишиванки.

Фото: Facebook|Рівненська обласна державна адміністрація

Сьогоднішній день – це своєрідна пам’ять і захисникам, і їхнім родинним реліквіям. Ці сорочки вони не встигли доносити, вони не встигли їх одягнути на українську перемогу. Ми сьогодні гуртуємося навколо них, як навколо пам’яті про їхній подвиг”, – зазначила директорка обласного центру народної творчості Ірина Рачковська.

Фото: Суспільне. Рівне

Наталія Козік – мати 22-річного Альберта Шнайдера, який загинув на Херсонщині у жовтні 2022 року. Вона принесла сорочку сина, яку вишила сама.

Фото: Суспільне. Рівне

Коли його не стало, я думала віддати цю вишиванку туди, йому. Подумавши, вирішила, що все ж таки — ні. Це така пам’ять, це частинка його, до якої можна доторкнутися. Старшому сину вишивала ниточкою вишиванку, а Альбертику — частково і бісером вишила на випускний у 2017 році”, — поділилася мати загиблого бійця.

Також про відкриття виставки проінформували в офіційному Facebook Рівненської обласної державної адміністрації.

Фото: Facebook|Рівненська обласна державна адміністрація

“Під час відкриття поспілкувався з рідними воїнів. Їхні чоловіки та сини виконали свій обов’язок. Тепер наш обов’язок зберегти та передати наступним поколінням пам’ять про подвиг та героїзм”, – сказав начальник РівнеОВА Олександр Коваль.

Захід відбувся з ініціативи батьків та дружин Героїв. Організатор – КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР.

Читайте також. Присвятив забіг загиблим колегам: полтавський рятувальник у спорядженні вогнеборця подолав 21 кілометр 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *