У Музеї Ханенків проходить фотовиставка про вплив війни на культуру 

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків ЮНЕСКО організувала виставку робіт українських фотожурналістів «За об’єктивом: культура у вирі війни». 

Про це проінформували у Міністерстві культури та інформаційної політики України. 

Зазначається, що 3 травня у Всесвітній день свободи преси в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків ЮНЕСКО відкрила унікальну виставку фотографій, зроблених українськими фотожурналістами. Всі ці роботи присвячені впливу війни в Україні на культуру.

Виставка «За об’єктивом: культура у вирі війни» – це колекція, яка демонструє вплив повномасштабного вторгнення Росії на культуру в Україні, а також стійкість українських громад під час війни. Ця виставка, на яку були відібрані фотографії з понад 6000 робіт, є свідченням мужності та відданості українських журналістів”, – йдеться в повідомленні. 

Фото: МКІП

Під час відкриття експозиції Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики, взяв участь у панельній дискусії «Безпека журналістів – виклики за понад два роки повномасштабного вторгнення»

Обговорення присвятили ключовим викликам безпеці журналістів з початку повномасштабного вторгнення та до нього, включно з анексією Автономної Республіки Крим. Йшлося як про загрози фізичній безпеці, так і про вплив на психічне здоров’я, а також інші аспекти безпеки. Це, зокрема, переслідування (онлайн і офлайн) та перешкоджання роботі.  

Фото: МКІП

У МКІП нагадали, що в межах проєкту ЮНЕСКО, який реалізував Інститут масової інформації (IMI), 65 фотожурналістів пройшли тренінги з безпеки, надання першої допомоги, а також фотографування об’єктів спадщини та культурного репортажу.

“Крізь їхні об’єктиви можна побачити понівечені фасади церков, розбиті вікна будинків культури, зруйновані стелі театрів і попіл бібліотек. Водночас вони фіксують стійкість митців і артистів, діячів культури та волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни”, – зауважили у відомстві. 

Читайте також. У Києві презентували проєкт і мультфільм «Книга-мандрівка» про незламні міста України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *