До Києва в понеділок, 29 квітня, прибула герцогиня Единбурзька Софі Хелен. Це перший візит в Україну члена королівської сім’ї Великої Британії від початку російського вторгнення 2014 року.

Про це проінформували на сайті Офісу Президента України.

Зазначається, що президентське подружжя подякувало герцогині за приїзд.

“Ми дуже цінуємо підтримку народу Великої Британії, зокрема, вдячні за притулок для наших біженців із перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Також дуже вдячні за всі пакети військової допомоги вашого уряду та прем’єр-міністрів. Це надзвичайно важливо для наших військових”, – наголосив Володимир Зеленський.

Фото: Telegram|Олена Зеленська | Olena Zelenska

Також Олена Зеленська подякувала гості за боротьбу із сексуальним насильством на війні. Зокрема, за онлайн-участь у міжнародній конференції «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки». Захід відбувся в березні в Києві за підтримки Великої Британії.

Це був потужний адвокаційний захід для просування теми виплати проміжних тимчасових репарацій для постраждалих. Зараз перші 50 людей проходять процес ідентифікації. Після цього вони отримають виплати. У результаті реалізації проєкту очікується значне збільшення кількості свідчень та справ, які будуть задокументовані”, – зазначила Олена Зеленська.

Фото: Telegram|Олена Зеленська | Olena Zelenska

Перша леді відзначила допомогу Великої Британії в організації національного судового розслідування російських воєнних злочинів та участь у Коаліції за повернення українських дітей, яких держава-агресорка РФ утримує в полоні.

Фото: Telegram|Олена Зеленська | Olena Zelenska

Олена Зеленська також запросила гостю на екскурсію до Національного заповідника «Софія Київська».

«Софія Київська – живий доказ нашої стародавньої державності й культури, яких ані відібрати, ані привласнити, ані скасувати», – акцентувала перша леді.

Відео: YouTube| Office of the President of Ukraine | Президент і перша леді зустрілися з Її Королівською Високістю герцогинею Единбурзькою Софі в Києві

Читайте також. Генсек НАТО прибув до Києва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *