«Ручна-Зручна розмова»: у Хмельницькому відбулася презентація  путівника жестовою мовою ( онлайн-репортаж)

У Хмельницькому відбулася презентація  путівника жестовою мовою Ганни Ткач та Ольги Рибак «Ручна-Зручна розмова» в рамках ХVIII Обласного форуму «Книжкова весна на Хмельниччині» з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права.

Журналістка Julia News Юлія Лемешева підключилася до презентації та дізналася все про путівник та його історію з перших вуст.

Захід відбувався у змішаному форматі усі  охочі  мали можливість долучитися до нього на платформі Zoom.

Фото: mamino.store

“Путівник жестовою мовою «Ручна-Зручна розмова» – це розмовник, покликаний зменшити дистанцію між суспільством та людьми з вадами слуху, створити можливість діалогу через володіння спільною мовою. В дитячому віці бар’єри зрушити найлегше, тож цільова аудиторія цієї книги – діти та юнацтво, але вона стане в нагоді та дорослим”, йдеться на сайті “Маміно” видавництва книги.

Книжку презентували авторка-упорядниця Ганна Ткач та перекладачка жестовою мовою Ольга Рибак.

Про виникнення ідеї розповіла Ганна Ткач – харків’янка, від початку повномасштабної війни виїхала за кордон, онлайн розповіла присутнім як виникла ідея створення путівника та хто допомагав її втілити; про співпрацю з громадською організацією «Інклюзивно привітні» та Ольгою Рибак.

Фото: ounb.km.ua

“Ідея виникла, коли я передивлялася розмовники іншомовні путівники і я тоді подумала, що ну з мови на мову так є, але в нашій країні існують люди, які в нашому суспільстві, але ми не можемо з ними спілкуватися. От чому немає такого розмовника? Тобто який дозволив серед нас спілкуватися ширше і я тоді одразу подумала треба хоча б спробувати зробити щось таке, щоб спілкування могло відбуватись, щоб зацікавити людей цим питанням… Мені хотілося зробити щось в такій легкій формі . Я не можу сказати, що були складнощі і я бачу, що суспільство наше до цього готове і всі радісно сприймали цю книжку і всім було цікаво”,розповіла Ганна.

Вона розповіла , що путівник покликаний зменшити дистанцію між суспільством та людьми з порушенням слуху, підвищити інклюзію та інтегрувати людей, створити можливість діалогу через володіння спільною мовою.

«Ручна-Зручна розмова» надійшла до Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки за державною програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги, її було видано за державні кошти.

Всього Хмельницька область отримала 38 примірників.

Фото: ounb.km.ua

Ольга Рибак – директорка Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру № 1. Вона ознайомила з особливостями втілення на папері динамічної жестової мови, розповіла про співпрацю з авторкою-упорядницею та художником, продемонструвала як користуватися доданими в книгу QR-кодами з посиланнями на відеоуроки жестової мови та запропонувала молоді спробувати жестовою мовою показати найпоширеніші слова та вирази.

Фото: mamino.store

“Так як ми живемо в одному суспільстві, то я думаю, що цей процес має відбуватися більш природно.., але сам посил саме бажання спілкуватися, я думаю що це на часі, тому, що ми бачимо до чого може призвести не бажання спілкуватися, визнання когось дискримінуючи – це має жахливі наслідки, тому кожен у нас в країні має рівні права і можливості, і я закликаю поважати права і можливості того хто поряд”, зазначила Ольга Рибак.

Ганна Ткач також подякувала Українському інституту книги та видавництву “Маміно”:

” Я б хотіла ще подякувати Українському інституту книги. Ми подались на грант, ми отримали від них фінансування і підтримку і я дуже вдячна їм за можливість втілити цей проєкт, і видавництву “Маміно”, якого зацікавила ця ідея, і якому вдалося. Ми з ними в тісному партнерстві, вони зробили все можливе для виходу цієї книги“, – сказала Ганна.

Фото: ounb.km.ua

У заході взяли участь учнівська молодь ліцею № 16 імені Володимира Козубняка Хмельницької міської ради та Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи № 33 та онлайн фахівці та користувачі публічних бібліотек територіальних громад області. До зустрічі також долучилися онлайн бібліотеки області, які також отримали путівник.

Окрім цього, для присутніх презентували тематичну книжкову виставку «Світ один на всіх».

Репортаж написала та опублікувала

Журналістка та редакторка

Юлія Лемешева

Читайте також. У Хмельницькому відбулася презентація книги Анастасії Федченко “Вони перемогли”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *