На підконтрольну територію України повернули сім’ю із двома дітьми 

З тимчасово захопленого міста Гола Пристань Херсонської області на підконтрольну Україні територію повернули родину з 12-річним хлопчиком та 5-річною дівчинкою. 

Про це  проінформував у офіційному Telegram  уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Повідомляється, що 12-річний хлопчик та 5-річна дівчинка разом із батьками виїхали з міста Гола Пристань, яке нині тимчасово окуповане. У будинок українців тричі приходили російські військові з обшуками, а на прохання здійснювати огляд без автоматів, щоб не лякати дітей, отримували відмову.

Чимало мешканців міста постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС. З їхніх слів, коли відійшла вода, у місті виявили понад 1 тисячу тіл загиблих, багато кого досі не можуть знайти.

Фото: Омбудсман України

“Мешканці міста мають проукраїнську позицію, а підлітки мають сміливість навіть її озвучувати, однак росіяни виводять їх у поле та стріляють біля голови, аби залякати. Живучи у постійному страху, сім’я не випускала дітей із двору… А після незаконних “виборів”, які проводилися під примусом і обстрілами, сусід-колаборант повідомив, що “нова влада” позбавлятиме батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу”, – йдеться в повідомленні

Зазначається, що аби син продовжив здобувати українську освіту, а донька пішла в 1 клас до української школи, батьки старалися виїхати чимшвидше. Це було складно через брак коштів, адже тато дітей принципово не влаштовувався на роботу до окупантів, а заробляв гроші, допомагаючи мешканцям міста.

 Родині вдалося виїхати. Вона вже побувала у  Центрі захисту прав дитини, де з ними поспілкувалися психологи, слідчі, партнери, представники державних органів, які готові допомогти сім’ї дати старт для початку нового життя.

Діти вже отримали планшети, тож зможуть здобувати знання у зручний спосіб. Також їм допоможуть влаштуватися у школу, обрати гуртки та за необхідності отримувати психологічну допомогу. 

Читайте також. “Білі янголи” евакуювали ще одну родину: хлопчика з інвалідністю, його батька та бабусю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *