У Києві презентували проєкт і мультфільм «Книга-мандрівка» про незламні міста України

У Києві відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму «Книга-мандрівка. Міста».

Про це проінформували у Міністерстві культури та інформаційної політики.

“Це чудовий проєкт, який справді допомагає розвивати освітню та культурну складову, а також зацікавлює кожного, хто відкриває цю книжку, краще пізнати країну і ще більше її полюбити. В Україні понад 600 міст, великих та малих. Вони мають свою історію та мешканців, які пишаються своїми містами. Завдяки цьому проекту ми будемо пишатися і не тільки своїми рідними містами. Дякую усім, хто долучився до реалізації «Книги-мандрівки». Надалі держава підтримуватиме такі проекти, адже вони вкрай важливі для збереження українського духу” , – сказав тимчасовий виконувач обовʼязків Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв у вступному слові.

Фото: МКІП

Також презентацію відвідали директор місії Агентства США з міжнародного розвитку USAID Джеймс Хоуп, член правління Укрзалізниці та голова пасажирського напряму Олександр Перцовський, співаки Тарас Тополя і Фагот, що озвучили анімаційний формат до цього проєкту.

Фото: МКІП

Разом з авторами серії «Книга-Мандрівка. Міста» книжки про Київ, Запоріжжя, Миколаїв, Чернігів, Кривий Ріг та Суми презентували титуловані спортсмени – учасники проєкту Olympic Dreams, які вже стали свого роду амбасадорами «Книги-мандрівки» у світі й у дружніх країнах, разом зі спортивними здобутками, несуть український культурний код, в тому числі та літературну його складову.

Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» — створено одночасно у двох форматах мультфільмів, що виходить на офіційному YouTube-каналі «Книга-мандрівка. Україна», та книг, які видані «Видавництвом Старого Лева».

Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ.

Авторкою проєкту стала Ірина Тараненко.

Фото: МКІП

Авторами текстів до кожної подорожі містами стали письменники, журналісти та діячі культури відповідних міст у співавторстві з командою «Books&Cartoons». Так, автором книги про Харків став Сергій Жадан, Чернігів – Дмитро Кузьменко, Суми — авторства Ірени Карпи, Миколаїв — від Братів Капранових, та Запоріжжя, історію якого розповів Вадим Єрченко.

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року.

“Книга-мандрівка. Міста” створена за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа «Оскар», ТМ «Моршинська», журнал VIVA.

Відео: YouTube| Книга-мандрівка. Україна | «Книга-мандрівка» | ЗАПОРІЖЖЯ

Читайте також. Військовим передали 10 тисяч промокодів для доступу до електронної бібліотеки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *