У Мюнхені освятили новий пам’ятник жертвам Голодомору

Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії Богдан Дзюрах освятив новий пам’ятник жертвам Голодомору в Україні, встановлений при катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці у Мюнхені.

Про це повідомив на офіційному сайті Апостольський екзархат в Німеччині та країнах Скандинавії.

“З нагоди 90-ї річниці Голодомору 1932–1933 років при катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен 14 квітня 2024 року Преосвященний владика Богдан, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, звершив чин освячення нового пам’ятника жертвам цієї трагедії, спричиненої злочинним комуністичним режимом”, – йдеться в повідомленні.

Фото: ukrainische-kirche.eu

Змагання за свободу ще не закінчились і ті слова, які ви бачите на цьому пам’ятнику: „Не забудемо трагедій минулого, щоб не пережити їх знову“ — є не випадковими”, зазначив єпископ, коментуючи цитату взяту з пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій у Маріуполі, який був знищений російськими окупантами 19 жовтня 2022 року.

Фото: ukrainische-kirche.eu

Архиєрей наголосив на тому, що вороги не знищать любові і живої пам’яті у серцях українців:

“Цими словами ми засвідчуємо перед цілим світом, що нас не можливо знищити і перемогти, бо ми живемо в правді і хочемо жити у любові. Правда і любов сьогодні скроплені кров’ю найкращих синів і дочок українського народу. Знову в український чорнозем кладеться зерно життів наших захисників, яке принесе щедрий плід — відновлення і воскресіння українського народу”, — промовив після освячення пам’ятника владика Богдан.

Фото: ukrainische-kirche.eu

Також єпископ подякував усім, хто долучився до звершення цієї події.

“Нехай цей пам’ятник буде закликом до живої пам’яті, яка живлена молитвою і добрими ділами, бо наші змагання за свободу ще не закінчилися і кожен з нас своєю молитвою та працею має наближати день довгоочікуваної перемоги та миру на нашій Батьківщині”, — закликав апостольський екзарх.

Фото: ukrainische-kirche.eu

Авторами проєкту пам’ятника є київські скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов. На центральній частині монумента на фоні символіки Голодомору розміщено зв’язані колючим дротом колоски пшениці та викарбувано посвяту мільйонам жертв українців.

Читайте також. 40 років тому в Канаді встановили перший у світі памʼятник жертвам Голодомору

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *