У Бородянці запрацювали три мобільних центри допомоги людям, які постраждали від війни чи зазнали насильства

У Бородянці на Київщині запустили три мобільних центри допомоги врятованим. Тут люди, які постраждали від російської агресії, а також від сексуального насильства, зможуть безоплатно отримати психологічну, соціальну та юридичну підтримку.

Про це проінформувала служба Віцепрем’єра України на Урядовому порталі.

“Сьогодні, 10 квітня, у Бородянці відбувся офіційний запуск роботи трьох мобільних Центрів допомоги врятованим, завдяки яким мешканці деокупованих територій та прифронтових регіонів України зможуть отримувати кваліфіковану психологічну, соціальну та юридичну підтримку. Мобільні Центри допомоги врятованим є частиною мережі стаціонарних Центрів, які на сьогодні працюють в 11 містах України”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що центри допомоги врятованим створені, щоб реагувати на виклики війни. Допомогу тут можуть отримати внутрішньо переміщені особи, люди, які виїхали із зони бойових дій чи окупованих територій, місцеві мешканці та усі, хто потребує підтримки. Допомога надається конфіденційно, безоплатно та безумовно. Перший Центр допомоги врятованим запрацював у Запоріжжі у липні 2022 року.

Участь у презентації мобільних Центрів взяли Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Массімо Діана, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу та Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Петер Ван де Велде.

У заході також взяли участь: заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Леся Карнаух та інші.

“Прагнучи якнайшвидше допомогти та підтримати постраждалих, ми разом з партнерами з UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, запустили унікальний проєкт. Наша мета – розширити географію роботи центрів та допомогти тим, кому складно самотужки дістатися стаціонарних центрів. Мобільні центри дозволять нам наростити наші зусилля для комплексної допомоги українцям”, – зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Центри допомоги врятованим створені за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з місцевими органами влади.

Станом на сьогодні сервіси функціонують також у Києві, Дніпрі, Львові, Харкові, Херсоні, Одесі, Полтаві, Кропивницькому, Чернівцях та Мукачеві.

Читайте також. Діти-переселенці і діти військових отримають безоплатні путівки до центру «Артек» у Закарпатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *