В Ірпені на Київщині 28 березня, відзначається друга річниця визволення від російських окупаційних військ. Тому з 28 по 29 березня у місті проводиться низка заходів присвячених цьому дню.

З нагоди другої річниці звільнення Ірпеня зранку на міському кладовищі відправили панахиду за загиблими ірпінцями через російське вторгнення. Прийшли родичі загиблих військових, друзі та побратими, представники місцевої влади.

Про це пише Суспільне.

Зазначається, що під час панахиди пролунали молитви за упокій душ загиблих воїнів. Згадали про героїзм захисників, які ціною власного життя відстояли свободу та незалежність Ірпеня та України.

Фото: Telegram| Ірпінська міська Рада

Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до їхніх могил.

Міський голова Олександр Маркушин вручив відзнаки та подарунки близько 10-ти військовим та ветеранам, які брали участь в обороні міста.

Також 28 березня він опублікував допис у своєму офіційному Telegram, з нагоди звільнення Ірпеня.

“28 березня – День звільнення Ірпеня. Два роки як ми відчули, що вижили, вибороли і залишаємося у рідному Ірпені під жовто-блакитним прапором. Дуже важкий шлях та дуже висока ціна цього дня для нашої громади. Неймовірний героїзм військових та цивільних, які зі зброєю в руках відстояли Ірпінь два роки тому. Сьогодні ми відроджуємо Ірпінську громаду лише завдяки вашому подвигу. Вічна слава та світла пам’ять тим, хто віддав життя у битві за Ірпінь. Пам’ятаємо. Вклоняємось. Дякуємо!”, – зазначив голова. 

Відео: YouTube | Ірпінська міська рада| Олександр Маркушин: «28 березня – День звільнення Ірпеня»

У цей день до міста також завітали парламентарі урядовці, посли країн-партнерів, представники організацій, фондів та бізнесів з усього світу – які об’єднались задля відбудови Ірпеня.

Фото: Ірпінська міська рада

Про це також міський голова розповів у офіційному Telegram.

Фото: Telegram| Андрій Кравчук

“2 роки титанічної праці, помилок і перемог… Та нашій команді вдалося повернути життя в Ірпінь в найкоротший термін. Складно? Дуже! Але по іншому ми не могли – Ірпінь наш дім. Нині завдяки урядовим ініціативам та державним програмам Ірпінь відроджується швидкими темпами. Ще більше пришвидшують цей процес наші міжнародні партнери та друзі. І великою честю було сьогодні зібрати вперше в історії відбудови їх всіх разом і особисто віддячити тим, хто простягнув руку допомоги у важкі часи, допоміг у відбудові Ірпінської громади та дав можливість повернути додому 90% наших жителів”, – пише Маркушин.

Фото: Ірпінська міська рада

29 березня у Ірпені відкрили монумент “Воля”.

Про це пише “Ірпінський вісник”.

Зазначається, що скульптуру створили із залишків російських ракет, що летіли на Київщину на початку повномасштабного вторгнення.

Фото: Telegram| Андрій Кравчук

За словами першого заступника Ірпінського міського голови Андрія Кравчука, це символічне перетворення знаряддя руйнівної сили на монумент стійкості та нескореності і яким би страшним не був цей метал, його завжди замало, щоб нашу волю зламало.

Фото: Telegram| Андрій Кравчук

“Особливість цієї споруди полягає в тому, що вона має цифрове доповнення – сайт, який містить зіскановану тривимірну модель монумента, котру можна переглянути у будь-який час і будь-якому місці. Таким чином це дозволяє поширити меседж який несе цей монумент далеко за межі міста”, – йдеться в повідомленні.

Про встановлення монументу перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук також проінформував в офіційному Telegram.

Повідомляється, що за підтримку та сприяння у реалізації проєкту монументу «Воля» відзначили подякою ініціатора проєкту Михайла Огерука, а також авторів та виконавців проєкту.

Фото: Telegram| Андрій Кравчук

“Сьогодні ми відкриваємо монумент, який уособлює не лише волю Ірпеня, а й волю всієї України. Цей монумент – це символ незламності українського духу, символ нашого прагнення до свободи. Ірпінь став одним із міст-фортець, які зупинили ворога. І сьогодні ми відкриваємо цей монумент, як пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи нашу землю, як символ нашої сили, єдності та стійкості. Пам’ятаймо, що за нашу свободу та незалежність заплачено високу ціну. І ми ніколи не забудемо подвигу тих, хто захищав і захищає нашу землю”, – зазначив перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук.

Окрім цього слова підтримки до річниці визволення Ірпеня надіслав Карлуш Каррейраш – міський голова міста-побратима Ірпеня – Кашкайш, Португалія.

Фото: Скриншот з відео

Про це проінформували в офіційному Telegram Ірпінської міської ради.

“У Кашкайші, на найзахіднішому краю Європи, ми були поруч з вами з першої миті. Ми вітали наших українських братів і сестер, уклали угоду про побратимство, провели великий концерт солідарності на підтримку України на березі Атлантики. І найголовніше, адже “кожна цеглина має значення”, ми відновили ірпінський садок – вікно надії та майбутнього для дітей та сімей Ірпеня. Дорогі друзі, мужність і самовідданість, які ви продемонстрували, відновлюючи своє життя і своє прекрасне місто, справді надихають”, – сказав Карлуш Каррейраш.

Читайте також. У Харкові відкрили пам’ятник дітям, які загинули внаслідок агресії рф проти України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *