На Запоріжжі повноваження облради тимчасово передали ОВА

Верховна Рада України ухвалила рішення про передачу повноважень Запорізької обласної ради Запорізькій обласній військовій адміністрації на період дії воєнного стану.

Про це йдеться в офіційній заяві голови Запорізької обласної ради Олени Жук.

“Виконавчий апарат обласної ради залишається працювати. Я впевнена, що професіоналізм та досвід роботи працівників виконавчого апарату будуть корисними у розв’язанні нагальних питань мешканців Запорізької області”, – йдеться в повідомленні.

Також цю інформацію підтвердив у офіційному Telegram керівник Запорізької ОВА Іван Федоров.

“Щойно за поданням Президента України Володимира Зеленського Верховна Рада України ухвалила рішення про передачу повноважень Запорізької обласної ради Запорізькій обласній військовій адміністрації на період воєнного стану. 236 народних депутатів проголосували ЗА. Дякую Президентові України, кожному народному депутату, кожній фракції ВР за обʼєднану позицію, яка розв’язує багато проблем нашої прифронтової області”, – зазначив Федоров.

Він додав, що на початку повномасштабного вторгнення, відповідно до законодавства, бюджетні повноваження облради передали ОВА, що дозволило забезпечити безперервне фінансування зарплат, соціальних виплат, енергоносіїв та допомагати Силам оборони.

Тоді як в обласної ради залишалися обмежені самоврядні повноваження: прийняття управлінських рішень щодо близько 150 обласних підприємств, установ та закладів, а також питання комунальної власності та будівництва.

За словами Федорова, за 2 роки великої війни рада не ухвалила жодного питання життєдіяльності області. Голова обласної ради п’ять разів скликала сесії, але деякі депутати «не мали бажання працювати».

“Наслідки цього вкрай негативні. Декілька сотень нерозвʼязаних питань. Заморожені інвестиції з боку міжнародних партнерів. Трудові колективи без керівників. Проблеми з евакуйованими обласними закладами”, — заявив очільник ОВА.

Федоров зауважив, що відсьогодні та до кінця воєнного стану цими питаннями буде опікуватися обласна військова адміністрація.

“Гучні заяви щодо розпуску Запорізької обласної ради — це відверта маніпуляція. Повноваження обласної ради будуть автоматично поновлені по завершенню воєнного стану. Апарат обласної ради продовжує працювати, але в новому, більш інтенсивному форматі”, — підсумував він.

Читайте також. На ТОТ Запоріжжя окупанти вдаються до нових методів терору, – ОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *