ЄС остаточно схвалив додаткові €5 млрд військової допомоги Україні

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили остаточне рішення про виділення додаткових €5 млрд на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру.

Про це проінформували у Міністерстві закордонних справ України.

“Засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, в якому взяв участь глава МЗС України, ухвалило остаточне рішення щодо виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру”, – йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також взяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС. Він висловив вдячність колегам за цей крок.

Глава МЗС України наголосив, що погрози Росії на адресу членів НАТО і ЄС свідчать про те, що російський диктатор прагне розширювати агресію. Підтримка України є єдиним способом завадити цим планам.

Дмитро Кулеба наголосив, що українські воїни зараз є єдиною лінією європейської оборони проти агресивної путінської Росії, яка прагне знищити Європу та нормальне життя мільйонів європейців.

Фото: mfa.gov.ua

Український солдат — єдина надія Європи на збереження миру. Не повинно бути жодних обмежень чи затримок у забезпеченні українських військових усім, чого вони потребують, щоб зламати хребет російським окупаційним військам на українській землі”, – сказав він.

Міністр також зазначив, що Україна виконала усі 4 кроки, визначені Єврокомісією в рамках Пакету розширення. Він висловив сподівання, що Єврокомісія та держави-члени ЄС об’єктивно оцінять прогрес України та ухвалять рішення необхідні для практичного початку переговорів про вступ нашої держави до Євросоюзу.

Дмитро Кулеба також наголосив на необхідності посилити санкційний тиск проти держави-агресора, синхронізувати санкції проти Росії та Білорусі та закрити всі лазівки для експорту товарів подвійного призначення в Росію, які вона використовує для виробництва зброї.

Міністр привітав ініціативу Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн щодо використання прибутків від заморожених російських активів для закупівлі військового обладнання для України. На його переконання, союзники мають також знайти необхідні правові підстави та політичну волю для використання не лише доходів, але й самих активів.

Наприкінці свого виступу Дмитро Кулеба закликав союзників вірити у перемогу України та підкреслив, що наша держава довела свою спроможність нищити ворога та перемагати на полі бою, коли вона має необхідні для цього засоби та ресурси.

Читайте також. Португалія виділить €100 млн на чеську ініціативу постачання снарядів Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *