США приєдналися до Міжнародної коаліції щодо повернення депортованих рф українських дітей

Сполучені Штати офіційно стали державою-членом коаліції, щоб підтримати безпечне повернення всіх українських дітей, які були незаконно депортовані або примусово переміщені росією.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції ТОТ України з посиланням на заяву на сайті Державного департаменту США.

Зазначається, що США підтвердила свою підтримку тексту «Спільної декларації про створення Міжнародної коаліції за повернення українських дітей», раніше оприлюдненої Канадою та Україною.

Ми, представники держав та міжнародних організацій, у тому числі ті, хто зібрався у Києві 8 грудня 2023 року, висловлюємо глибоку стурбованість долею дітей, які були незаконно депортовані Російською Федерацією з України або примусово переміщені на територію України тимчасово-окупована Російською Федерацією”, – йдеться у заяві.

У тексті документа йдеться про те, що члени Міжнародної коаліції беруть участь у підтримці справедливого вирішення ситуації із незаконно депортованими дітьми, зокрема:

• Висловлюють підтримку принципам пункту 4 Формули миру Президента Володимира Зеленського, зокрема Плану дій Bring Kids Back UA.

• Докладають усіх можливих зусиль для повернення українських дітей відповідно до найкращих міжнародних практик та підтримують процес їхньої реінтеграції й возз’єднання з сім’ями або влаштування у сімейні форми виховання відповідно до інтересів дитини.

• Надають необхідну гуманітарну, медичну і психологічну допомогу дітям та їхнім сім’ям, які постраждали від незаконної депортації та примусового переміщення російською федерацією.

• Сприяють притягненню винних в організації незаконної депортації та примусового переміщення українських дітей до відповідальності згідно з міжнародним правом.

Також зазначаємо, що про негайне звільнення та повернення всіх незаконно утримуваних, примусово переміщених і незаконно депортованих цивільних осіб, у тому числі дітей, неодноразово наголошувалося в документах ООН, зокрема в резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/ES-11. /6 “Принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні”, – зазначили у Державному Департаменті США.

Читайте також. У Лісабоні просто неба встановили виставку “Діти України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *