Від початку року на понад дві сотні побільшало медзакладів, зруйнованих чи пошкоджених росіянами

За час повномасштабної війни в Україні внаслідок постійних обстрілів та бомбардувань російськими військовими цивільної інфраструктури пошкодило або зруйнувало 1740 об’єктів медзакладів.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства охорони здоровʼя України.

“За час повномасштабної війни в Україні росія внаслідок постійних обстрілів та бомбардувань цивільної інфраструктури пошкодила або зруйнувала 1740 об’єктів медзакладів. Зокрема, 1537 з них пошкоджені, а 203 — зруйновані повністю. Йдеться про українські амбулаторії, поліклініки, пологові тощо”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільш постраждали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.

Крім того, росія пошкодила 139 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 256 та захопила 125 автівок «екстренки».

“Натомість, попри численні виклики та навантаження на медичну систему, в Україні працюють над відновленням медичної інфраструктури.Так, на початок березня 2024 року вдалося повністю відновити 509 об’єктів медзакладів, ще 357 — відбудовані частково або перебувають в процесі відновлення”, – розповіли у Міністерстві.

Також у МОЗ зазначили, що в першу чергу йдеться про медзаклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо.

Найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.

Читайте також. На Житомирщині відновлюють пошкоджену росіянами лікарню

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *