Норвегія надасть понад $150 млн для закупівлі боєприпасів для України у межах чеської ініціативи

Норвегія виділить 1,6 мільярда норвезьких крон (близько $153 мільйони) у межах чеської ініціативи закупівлі боєприпасів для України.

Про це проінформував прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре.

“Україна має нагальну потребу у великій кількості артилерійських боєприпасів для протидії російській агресивній війні. Норвегія підтримує Україну артилерійськими боєприпасами як з власних запасів, так і безпосередньо від промисловості. Сьогодні ми вирішили виділити до 1,6 мільярда норвезьких крон на ініціативу, організовану Чеською Республікою, щоб якнайшвидше забезпечити Україну вкрай необхідними артилерійськими боєприпасами”, – заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Агресивна війна Росії проти України, що порушує міжнародне право, залишається найбільшим викликом норвезькій політиці безпеки. Жодна інша криза чи конфлікт не має потенціалу вплинути на безпеку Норвегії в такій же мірі. Йдеться про людей. Людей, які страждають від незаконної війни Росії та зазнають утисків і знущань з боку окупанта. Тому для України і для нашої власної безпеки вкрай важливо, щоб Норвегія продовжувала підтримувати оборонну боротьбу України через військову і цивільну допомогу. Рішення уряду виділити до 1,6 млрд норвезьких крон на чеську ініціативу щодо артилерійських боєприпасів є значним внеском, який став можливим завдяки гнучкості багаторічної програми Нансена”, заявив міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.

Загалом, у 2023 році Норвегія надала Україні близько 10 млрд крон у межах військової допомоги у формі пожертвувань від оборонного сектору та промисловості, грантів міжнародним фондам і механізмам та навчання українського персоналу.

Читайте також. Норвегія надає 1000 нових комплектів безпілотників типу Black Hornet, – Міністерство оборони Норвегії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *