Справи Майдану: до 15 років заочно засудили ексзаступника командира кримського “Беркуту”

Суд призначив покарання у вигляді 15 років позбавлення волі колишньому заступнику керівника спецпідрозділу «Беркут» в Автономній Республіці Крим за застосування насильства відносно учасників Революції Гідності.

Про це йдеться на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора України.

“Прокурори у суді довели, що засуджений, перевищивши свої службові повноваження, 10-11 грудня 2013 року брав участь у придушенні акцій протесту, застосовуючи насильство. Внаслідок таких дій 20 потерпілих зазнали мучення, їм заподіяні тілесні ушкодження”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього з березня 2014 року експравоохоронець, перебуваючи на території АР Крим, надавав допомогу представникам рф у проведенні підривної діяльності проти України.

Зазначається, що йому призначено покарання – 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в державних і правоохоронних органах строком на 3 роки. Також засудженого позбавлено спеціального звання – підполковника міліції.

Судовий розгляд здійснювався за спеціальною процедурою in absentia у зв’язку з переховуванням обвинуваченого на тимчасово окупованій території АР Крим.

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генерального прокурора колишнього заступника керівника ПМОН Беркут АРК Крим визнано винним у державній зраді, перевищенні влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу та незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів (ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 365, ст. 340 КК України).

Читайте також. До довічного ув’язнення засуджено командира батальйону зс рф за вбивство захисника України та катування цивільних

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *