Латвія заборонила імпорт сільгосппродукції з росії та білорусі

Сейм Латвії заборонив імпорт сільськогосподарської та тваринницької продукції з росії та білорусі.

Про це проінформували на офіційному сайті латвійського парламенту.

У четвер, 22 лютого, Сейм ухвалив поправки до Закону про сільське господарство та розвиток села, які забороняють імпорт сільськогосподарської та кормової продукції з Російської Федерації та Республіки Білорусь для споживання в Латвії”, – йдеться в повідомленні.

Також забороняється ввезення цієї продукції з третіх країн, якщо вона походить з Росії чи білорусі. Заборона на імпорт поширюватиметься на сільськогосподарську та тваринницьку продукцію, яка залишається в Латвії, а не на ту, що транспортується до інших країн-членів Європейського Союзу.

Ця ініціатива є додатковим елементом спільної санкційної політики ЄС, яка досі реалізується у відповідь на агресивну війну Росії проти України. Зважаючи на те, що російська агресія в Україні триває, також триває робота над подальшими санкційними пропозиціями: шукаються можливості як для посилення існуючих, так і для встановлення нових санкцій, які б зменшили доходи держави-агресора та можливість вести війни в Україні”, – йдеться в анотації законопроєкту.

За даними Міністерства сільського господарства Латвії, за перші 10 місяців 2023 року імпорт російської сільськогосподарської та кормової продукції сягнув 280 млн євро. Загалом 90% загального імпорту російської сільськогосподарської продукції становили чотири товарні групи: корми, зернові, горох, ріпакова олія.

З поправками Сейм доручив Кабінету міністрів протягом двох тижнів після набуття чинності цими поправками видати постанови, вказавши в них сільськогосподарську та кормову продукцію, яку заборонено ввозити до Латвії з росії та білорусі. Також Кабінету міністрів доручено до 1 березня наступного року оцінити та доповісти Сейму про вплив планованої заборони на національну економіку та суспільні інтереси. 

Читайте також. Влада Італії заборонила проросійську виставку про “розквіт” Маріуполя в окупації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *