В українських медичних вишах готуватимуть спеціалістів з протезування

Міністерство охорони здоровʼя затвердило дві нові спеціалізації для магістрів у медичних закладах вищої освіти – “Лабораторна діагностика” та “Протезування-ортезування”.

Про це повідомляє МОЗ.

“Через війну, розв’язану росією, кількість поранених зростає щодня. Багато людей внаслідок таких поранень потребують протезування. Саме тому запровадження як професії протезиста-ортезиста, так і системи підготовки цих фахівців є вкрай важливим для системи реабілітації у сфері охорони здоровʼя”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підготовка протезистів-ортезистів здійснюватиметься на магістерському рівні за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування», що відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти (The International Standard Classification of Education, ISCED).

З початком запровадження підготовки протезистів-ортезистів перед Міністерством охорони здоровʼя України постануть важливі завдання, зокрема:

  • Спільно з Міносвіти – затвердити нову редакцію стандарту магістра за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування», що міститиме вимоги до змісту освіти протезиста-ортезиста.
  • Запровадити у закладах вищої освіти магістерські та післядипломні програми з підготовки протезистів-ортезистів. Це готові зробити Львівський, Тернопільський та Харківський медуніверситети.
  • Спільно з Мінекономіки – передбачити місця держзамовлення на підготовку протезистів-ортезистів.
  • Розробити компоненти єдиного державного кваліфікаційного іспиту: тестового іспиту «Крок-2» та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту для атестації протезистів-ортезистів відповідно до стандартів Міжнародного товариства протезистів та ортезистів (International Society for Prosthetics and Orthotics, ISPO).

Читайте також. В Україні туберкульоз вперше діагностуватимуть за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *