У Відні учні української школи провели екскурсію місцями, де жив Іван Франко

Учні 10-А класу Української суботньої школи у Відні відвідали місця, де жив Іван Франко, коли приїхав до австрійської столиці у 1894 ріці здобувати докторський ступінь.

Про це повідомила в офіційному Facebook “Українська суботня школа у Відні”.

Учні 10-А класу полинули в 1894 рік, коли І.Я. Франко приїхав у австрійську столицю здобувати докторський ступінь. Їхня подорож розпочалася з вулиці Wipplingerstraße, де в будинку № 26 поет тривалий час жив, а також пізніше ще не раз тут зупинявся. При вході, над аркою, встановлено пам’ятну табличку з написом “В цьому домі жив у 1894 році великий поет та учений Іван Франко”. Діти дивилися і намагалися відгадати, біля якого саме вікна працював над своєю дисертацією майбутній Нобелівський кандидат”, – йдеться в повідомленні.

Далі вулицями, якими ймовірно ходив на навчання Іван Франко, школярі пішли у Віденський університет, де знайшли його монумент.

Фото: Facebook|Українська суботня школа у Відні

Також, на знак пошани до поета учень Френкель Михайло розказав напам’ять “Гімн” (“Вічний революціонер…”).

В цей момент панувала особлива незабутня атмосфера…“, – зазначають в суботній школі.

Останнім місцем подорожі стала церква святої Варвари, де поряд стоїть пам’ятник Івану Франку.

Ми щиро вдячні людям, які зберегли й бережуть пам’ять про генія нашого народу. Ця екскурсія для Української суботньої школи стала початком нової традиції – ходити шляхами відомих земляків. Для нас дуже важливо мати можливість доторкнутися до нашої історії, до нашого коріння”, – підсумували в дописі.

Читайте також.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *