На наступні сім років для адаптації Миколаївщини до кліматичних змін потрібно витратити понад €150 мільйонів

Згідно з кліматичною стратегією Миколаївської області, на наступні сім років для адаптації регіону до кліматичних змін визначені 172 заходи і розраховані на понад €150 мільйонів. Ці витрати можуть переглядатися і коригуватися на наступних етапах.

Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Зазначається, що цю тему обговорювали на вебінарі “Оцінка вразливості й ризиків та заходи з адаптації до зміни клімату для Миколаївської області”. Експерти проєкту APENA 3 спільно з Міндовкіллям презентували проєкт Стратегії адаптації до зміни клімату для Миколаївської області. У заході взяли участь понад 200 учасників із усієї України.

Заступниця Міністра Вікторія Киреєва наголосила на важливості відбудови найбільш постраждалих від війни областей, таких як Миколаївщина з урахуванням адаптаційних заходів та зміни клімату:

Вже розроблений рамковий закон про клімат і у ньому також приділено багато уваги адаптації до зміни клімату. Регіональні кліматичні стратегії є першими кроками до глобальної мети. Сподіваюсь, що такі стратегії невдовзі будуть розроблені для кожної області”.

Дані дослідження свідчать:

  • Температури, які ми фіксуємо зараз, востаннє спостерігалися 125 тисяч років тому. А минулий рік, ймовірно, був найтеплішим за останні 10 тисяч років.
  • Україна потрапила до регіонів нашої планети, де зміна клімату відчувається найгостріше.
  • Миколаївщина є одним із регіонів, які найбільше потерпають від кліматичних змін – посух, росту максимальної температури.

Також, у межах заходу презентований 3 розділ стратегії, який містить сценарії до кінця 21 сторіччя – від оптимістичних до зовсім сумних.

Для формування цих результатів розглядалося 32 чинники – середні температури, хвилі холоду, морози, сніг, зливи, дощ, екстремальна спека тощо. Всі показники розглядались для трьох періодів – до 2021-2040, 2041-2060 і 2060-2100 року.

За словами кліматологині Світлани Краковської одним з найбільш чутливих секторів Миколаївщини є рослинництво. І найбільш вразлива ця галузь буде до підвищення середньої температури і збільшення посушливості.

За прогнозами, найперспективнішим сектором для Миколаївщини нарівні з рослинництвом є рекреація, подорожі і туризм. І це чудові новини. Дуже хочеться бачити повоєнну Миколаївщину популярним туристичним регіоном.

Також був презентований 5 розділ Стратегії, який містить опис горизонтальних та секторальних заходів стійкості та витрат на адаптацію. План заходів та витрат сформований на 7 років. Для Миколаївщини визначені 172 заходи й розраховані понад €150 мільйонів витрат на впровадження заходів адаптації. Ці витрати можуть переглядатися і коригуватися на наступних етапах.

Серед заходів, на яких потрібно зосередитися – підтримка регіонів і ОТГ, залучення їх до участі в ініціативах, спрямованих на підготовку та адаптацію до зміни клімату. Інтеграція секторальних заходів в єдину систему, розвиток систем раннього оповіщення про погодні явища, створення систем моніторингу, створення спеціальних відділів та структур, допомога науковим установам.

Тепер проєкт Стратегії буде переданий регіональній робочій групі для опрацювання, а потім розпочнеться його громадське обговорення. А експерти напрацюють плани впровадження заходів адаптації.

Читайте також. Внаслідок російської атаки 9 лютого у річки Немишля, Харків, Лопань і Уди потрапили тисячі тонн бензину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *