Колектитвний похід донорів крові до Дня закоханих у Хмельницькому (репортаж)

Колектитвний похід донорів крові до Дня закоханих. Хмельничани, не байдужі, та усі охочі мали можливість взяти участь у благодійниій акції. У своїх соцмережах організація мій донор закликала долучитися до донації.

Журналістка Julia News побувала на колективному поході та поспілкувалася із організаторами та учасники благодійної акції.

Анастасія Козак голова правління благодійного фонду розповіла, що це вже не перший такий похід і організація старається проводити їх один раз на місць.

Фото: Julia News

“Ми запустили це, як соціальний проєкт в 2019 році. Вони тоді були не прям на регулярній основі, але їх декілька було, потім в ковід первна діяльність , потім, безпосередньо в двадцять першому відновили їх стабільно, щоб аони були щомісячні, але знові повномсштабне це все зкорегувало на декілька місяців ми це все зупинили і відновили аж в травні, коли вже бачимо, що динаміка відносно вирівнялася, вже процеси якісь забезпечені можна вертатись до традиційних форм роботи. Тому рахуйте вв рік їх стабільно має бути 12. Деколи нам вдається зробити 2 в місяць, зазвичай не часто тому, що донори так охотно ще не назбируються, але це хороша форма роботи” , – каже Анастасія Козак.

Приблизно десятий похід відбувся в учасниці акції Тетяни. Вона зазначила , що намагається допомогти чим може.

Фото: Julia News

Якщо є можливість комусь допомогти, то я допомагаю. В мене перша мінус – група крові і я вже здаю не перший раз”, – зазначила Тетяна.

Також, серед благодійників є люди для яких це донорство проходить уперше. Ірина та Тетяна вирішили долучитись до акції із колективом і додали що, на сьогоднішній день це дуже важливо.

Тут в нас є колега Інна і вона запропонувала всім нам згуртовано в колективі здати кров, бо зараз така ситуація в Україні, що війна і людям дуже потрібна кров”, – каже Ірина.

Фото: Julia News

Ми так на позитиві прийшли. Так одна одно собі, хтось пережива, хтось думає, що переживає. На позитиві. Знаєм, що це потрібно зараз, на сьогоднішній день. Це постійно, завжди потрібно. Є хворі люди а на сьогоднішній день це і поранених багато і взагалі це дуже важливо для підтримки людини“, – зазначила Тетяна.

Голова правління благодійного фонду також розповіла, що основною причиною зменшення донорів є те, що люди не розуміють: у крові є термін придатності.

Два фактори, які ми несемо в маси, які ми проаналізували після початку повномасштамбного, коли ось тут були протягом двох тижднів сотні людей, а потім ледве назбирувалося два десятки. Тому що, типу люди нге розуміють, що донорська кров має термін придатності. Відповідно, якщо ми там на сьогодні приведемо двадцять людей це не означає, що до кінця місяця в нас все буде забезпечено. Ні. Якщо вона за термін придатності не була вжита, вона потрапляє на утилізацію. І відповідно другий момент, що немає штучних замінників. Тобто лише від людини до людини. Тому ми оці два акценти намагаємося в різний спосіб і інформаційні кампанії і соціальні якісь заходи тому, що шляхом от таких, ну умовно кажучи інтервю типу ми і знайшли цей акцент, чому немає регулярних донорів” , – сказала Анастасія.

Фото: Julia News

На разі, за словами працівників, крові у банку крові вистачає. Також кожному донору у цей день від команди були вручені подарунки, вітамінний набір від мережі аптек @synytsia.ua та ваучер на каву від @barista_hub_coffee.

Більше деталей про донацію та вимоги щодо неї усі бажаючі можуть дізнатися у чат боті фонду.

Відео: YouTube|JULIA NEWS| Колектитвний похід донорів крові до Дня закоханих у Хмельницькому (репортаж)

Репортаж записала та опублікувала

Журналістка та редакторка

Юлія Лемешева

Читайте також. Молодь Хмельницького взяла участь у Благодійній акції “Погуляй із хвостатими”(репортаж)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *