Внаслідок російської атаки 9 лютого у річки Немишля, Харків, Лопань і Уди потрапили тисячі тонн бензину

Внаслідок атаки російських військових по Україні 9 лютого, окрім жертв серед цивільних та руйнувань, є наслідки й для довкілля.

Про це проінформували у Офісі Генерального прокурора.

Встановлено, що через влучання безпілотника на територію нафтобази пошкоджено обладнання та ємності для зберігання нафтопродуктів. Орієнтовно, на той момент в резервуарах перебувало близько 3,8 тис тонн бензину і дизпалива. Через тривалий виток нафтопродуктів відбулось їх потрапляння до річки Немишля, яка протікає територією м. Харкова та в подальшому впадає у річки Харків, Лопань та Уди“, – йдеться в повідомленні.

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Харківської обласної прокуратури спільно зі спеціалістами Держекоінспекції в області проводять обстеження річок з метою відібрання проб вод.

Після отримання результатів лабораторних досліджень проб води, ґрунтів та зразків нафтопродуктів буде визначено розмір збитків, заподіяних забрудненням ґрунтів, атмосферного повітря і поверхневих вод, а також призначено інженерно-екологічну, економічну експертизи, а також експертизу безпеки життєдіяльності.

Наразі для локалізації нафтових розливів встановлено загороджувальні бони, а також проводиться обробка забруднених водних поверхонь сорбентами, які поглинають та знешкоджують дію нафтопродуктів.

Читайте також. На Харківщині росіяни вдарили по готелю: загинув 2-місячний хлопчик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *