До довічного ув’язнення засуджено командира батальйону зс рф за вбивство захисника України та катування цивільних

Суд у порядку спеціального судового розгляду визнав винним військового рф у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним убивством(ч. 1, 2 ст. 438 КК України). Йому призначили довічне позбавлення волі.

Про це повідомили на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора.

Прокурор у суді довів, що 9 березня 2022 року батальйон під командуванням майора російської армії зайняв село Лукашівка Чернігівського району. Наступного дня під час обшуків помешкань жителів села військові рф виявили військовослужбовця Збройних Сил України. Також вони незаконно затримали двох місцевих чоловіків та неповнолітнього хлопця”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що обвинувачений розумів, що захисник України вибув зі строю, припинив брати участь у воєнних діях та мав право на захист як військовополонений, який потрапив під владу супротивної сторони. Не дивлячись на це, він розстріляв його з автоматичної зброї під час допиту.

Також, після цього майор зс рф катував двох чоловіків та неповнолітнього, погрожував їм вбивством, наносив удари, а також імітував їх страту, стріляючи з автомата над головами.

Пізніше, 10 березня 2022 року, командир батальйону з іншим військовим країни-агресора на подвір’ї місцевого мешканця катували його, імітуючи розстріл.

Таке жорстоке поводження з цивільним населенням та військовополоненими заборонено міжнародним гуманітарним правом і є порушенням законів та звичаїв війни.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Чернігівській області за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області ДСР НП.

Читайте також. Вночі війська рф завдали ракетного удару по Мирнограду на Донеччині: постраждали троє людей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *