У Києві вручили нагороду Праведників народів світу українській родині Столярчуків

У Києві в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту родині Столярчуків вручили нагороду Праведників народів світу за допомогу, надану єврейському народу в роки Другої світової війни.

Про це проінформувало на офіційному сайті Міністерство культури та інформаційної політики.

27 січня в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Києві вручили нагороду Праведників народів світу за допомогу, надану єврейському народу в роки Другої світової війни. Почесне звання родині Володимиру та Павлині Столярчуків посмертно присвоїла Держава Ізраїль на знак глибокої вдячності. Нагороду отримала праонука Праведників Аліна Зінченко”, – йдеться в повідомленні.

На сайті також опублікували історію родини Володимира та Павлини Столярчуків – нещодавно визнаних Праведників народів світу

Марія Мільман та її чоловік Ілля приїхали як молоді спеціалісти працювати до села Комсомольське, що на Вінниччині. Марія була вчителькою, а Ілля – техніком у тракторному відділенні. У 1938 році у них народився син Михайло.

У 41 році Іллю мобілізували, а Марія із сином потрапили в окупацію. 9 вересня 41 року майже всіх євреїв міста вбили. Коли Марію із сином гнали у колоні до розстрільних ровів, один з охоронців почув, що хлопчик говорить до мами українською мовою. Він вивів їх з колони й відпустив додому. Марія попросила про допомогу свою подругу Павлину Столярчук, і вона та її чоловік Володимир переховували матір із сином у себе вдома два місяці, поки не зробили їм нові підроблені документи на прізвище Коваленко. З цим новим прізвищем Михайло й жив усе своє життя. Документи йому після війни так і не поміняли.

До кінця війни Марія із Михайлом жили у селі Пирогівка, потім повернулися знов до Комсомольського, де після війни родина возз’єдналася з батьком. Увесь час після війни вони спілкувалися із родиною Столярчуків. Рятівники стали для них майже рідними.

Фото: МКІП

«Кожна трагічна сторінка в житті людства завжди перегортається. Літопис складається з багатьох сторінок. Перегорнувши сторінку Другої світової війни, Голокосту, ми маємо пам’ятати не тільки основний трагічний текст цієї сторінки. На ній є чимало доброго тексту про тих людей, хто боровся з ворогом, зі злом. Завжди є добро, яке перемагає зло», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Він також, наголосив, що наразі в Україні повторюється трагедія, коли російський фашизм демонструє лють та ненависть до українців лише за національною ознакою.

Окрім цього в межах події відбувся показ фільму «Зона інтересу». В ньому йдеться про Голокост й бездоганно показана природа зла. Світова прем’єра стрічки відбулася на Каннському кінофестивалі 2023 року, де він отримав Гран-прі й низку інших нагород. Незабаром фільм має вийти на екрани українських кінотеатрів.

Читайте також. Собібор – табір смерті для понад 250 тисяч євреїв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *