У США асоціація бібліотек визнала книгу про ОУН та УПА одним із найкращих історичних матеріалів

Американська асоціація бібліотек визнала книгу “Ворожі архіви: радянські протиповстанські операції та український націоналістичний рух” про ОУН та УПА одним із найкращих історичних матеріалів, опублікованих у 2022—2023 роках.

Про це йдеться на офіційному сайті відділу американської бібліотечної асоціації.

Enemy Archives. Soviet Counterinsurgency Operations and the Ukrainian Nationalist Movement – Selections from the Secret Police Archives” – це збірка перекладених архівних документів про маловідомі сторінки українсько-російських взаємин, яку видало у Канаді університетське видавництво McGill-Queen’s University Press.

Зазначається, що книга містить цінну інформацію про український націоналістичний рух від Другої світової війни до 1955 року. Величезний том містить документи, зібрані радянськими антиповстанськими групами, створені українським націоналістичним підпіллям, включаючи пропагандистські матеріали та ресурси, які детально описують діяльність і тактику підпілля. . Поряд з цими документами є звіти та інші протоколи, складені радянською міліцією у відповідь на інформацію, виявлену в матеріалах, створених підпільниками. Вони висвітлюють такі теми, як радянські твердження про те, що українське підпілля пропагує фашизм і співпрацює з нацистами.

Документи, включені до цього тому, були знайдені у справах радянської міліції. Крім підпільних документів і звітів різних відділів радянської міліції, є фотографії, знайдені в паперах українського націоналістичного руху. На цих фотографіях зображено деяких людей, які беруть участь у цьому русі, і вони створюють документи.

Оскільки більшість листів перекладено англійською мовою вперше, цей том є цінним джерелом для дослідників, які досліджують історію відносин між Радянським Союзом та Україною. У вступі на початку тому подано інформацію про архіви радянської міліції та розвиток українського націоналістичного руху. Цей ресурс рекомендовано для наукових бібліотек”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також. У Хмельницькому відбулася презентація фільму “Провідник”Волох”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *