У Києві відкрили виставку про художника Івана Їжакевича

В Національній історичній бібліотеці України відбулося відкриття пересувної банерної виставки “Живописні поеми І. С. Їжакевича”.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

“23 січня в Національній історичній бібліотеці України в межах старту освітнього проєкту Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти відбулося відкриття пересувної банерної виставки “Живописні поеми І. С. Їжакевича“, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що захід відкрила заступниця генерального директора з управління документними ресурсами Національної історичної бібліотеки України, Ірина Дяченко, а завідувачка сектора науково-інформаційної роботи, Алла Новицька, презентувала тематичну книжкову виставку про Івана Їжакевича.

Фото: МКІП

Також, директорка Державного науково-методичного центру Марина Бриль розповіла про освітній проєкт, присвячений митцю, та підкреслила важливість популяризації культурної спадщини та розширення українського контенту в освіті.

Дослідниця Інна Ковальчук представила концепцію виставки «Живописні поеми І. С. Їжакевича», що містить 14 банерів і розкриває різні аспекти митця. Аліна Борис, правнучка Їжакевича, виступила на відкритті освітнього проєкту. Вона висловила подяку дослідникам і організаторам виставки, а також поділилась цікавими спогадами з дитинства та розкрила факти з творчої біографії художника.

Окрім цього, представники музеїв, освітніх закладів та професійних об’єднань долучилися до вітального слова.

Організатори підготували вікторину з цікавими питаннями про біографію Івана Їжакевича.

Фото: МКІП

На відкритті експозиції всі присутні змогли побачити 3-хвилинний фільм «Іван Сидорович Їжакевич» (монтаж: Ковальчук І.М.), створений із архівних матеріалів, що зберігаються в Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві.

Співорганізаторами проєкту були: Київська Організація Національної Спілки Художників України; Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України; Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine; Національна історична бібліотека України.

Інформаційна підтримка: Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти; Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів.

У Національній історичній бібліотеці України пересувної банерної виставки «Живописні поеми І. С. Їжакевича» буде експонуватися до 2 лютого.

Читайте також. (Не) помітні історії: у Хмельницькому відбулася виставка присвячена внутрішньо-переміщеним особам (репортаж)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *