Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді відвідав Ірпінь

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, який уже тривалий час допомагає з відбудовою будинків на Київщині, надаючи будматеріали, відвідав Ірпінь.

Про це повідомили на офіційному сайті на сайті УВКБ ООН.

Сьогодні Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді разом із Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі та Керівницею Офісу Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення Клаудією Амарал відвідали сім’ї та населені пункти в Київській області, щоби побачити результати ремонту будинків та нові рішення для людей, чиї оселі були пошкоджені або знищені внаслідок війни”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що делегація відвідала Горенку та Ірпінь у супроводі голови Київської обласної державної адміністрації Руслана Кравченка. Ці населені пункти були в епіцентрі бойових дій на початку повномасштабного вторгнення росії, яке залишило після себе величезні руйнування та пошкодження будинків, квартир та соціальної інфраструктури. Тому УВКБ ООН розпочало програму ремонту будинків у цьому регіоні в липні 2022 року.

Ремонт будинків не тільки відновлює їхні фізичні структури, а й відіграє вирішальну роль у психологічному відновленні людей разом зі структурою громад, понівечених війною. Я був в Ірпені кілька місяців по тому, як у цих районах було відновлено контроль Уряду України, і був шокований масштабами побачених руйнувань. Коли я повернувся сюди та побачив відновлення міста, знову переповненого людьми, це вселило в мене надію та засвідчило, як УВКБ ООН сприяє рішучості людей та громад щодо відновлення та відбудови. Це було б неможливо без керівництва Уряду України, регіональної та місцевої влади, а також потужної підтримки ключових партнерів та донорів, яка мусить продовжуватись і надалі”, – сказав Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців.

Окрім довгострокових ремонтів будинків та багатоповерхових будівель УВКБ ООН також надає матеріали для екстреного ремонту відразу після атак, як це було після нещодавніх обстрілів у Харкові, Кривому Розі та Одесі, які Верховний комісар ООН у справах біженців відвідав упродовж останніх днів, щоби побачити на власні очі руйнування та негайне гуманітарне реагування, надане через партнерів УВКБ ООН у тісній взаємодії з місцевою владою.

З початку повномасштабного вторгнення понад 271 684 людей отримали такі набори для екстреного ремонту, що дало їм змогу швидко відремонтувати пошкодження своїх будинків.

Читайте також. Представники ООН відвідали село Гроза після терористичного акту росіян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *