До рф на «реабілітацію» вивезли 17 хворих дітей із Донеччини — омбудсман

уповноважена з прав дитини марія львова-бєлова вчергове сприяла вивезенню українських дітей з тимчасово окупованої Донеччини на «реабілітацію».

Про це повідомив у своєму офіційному Telegram Омбудсман України Дмитро Лубінець.

Цього разу 17 дітей із захворюваннями нервової системи та опорно-рухового апарату літаком російського міноборони відправили до підмосковного реабілітаційного центру «Огоньок”, – йдеться в повідомленні.

Він зазначив, що упродовж 2023 року, за даними рф, таким чином вдалося «оздоровити й реабілітувати» 150 українських дітей, які наразі проживають «у нових регіонах росії». Саме так в рф називають тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

А також наголосив, що практика вивезення дітей України є не жестом доброї волі з метою допомогти, а стратегічно важливою програмою держави-агресора — коли під приводом надання медичної допомоги відбувається примусова паспортизація росіянами громадян України. Адже обов’язковою умовою для лікування є наявність російського паспорта, який за наказом Путіна оформлюється за спрощеною процедурою. Таким чином під примусом відбувається нав’язування російського громадянства, що суперечить нормам міжнародного права.

Окрім цього, Дмитро Лубінець нагадав, що 17 березня 2023 року Міжнародним кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт путіна та львової-бєлової за депортацію українських дітей.

Читайте також. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт путіна а також уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *