Поліція чергуватиме у 400 прикордонних і прифронтових закладах освіти

До кінця січня 2024 року у понад 400 закладах освіти прикордоння та прифронтових регіонів України будуть чергувати поліціянти.

Про це повідомила на офіційному вебпорталі Національна поліція України.

Зазначається, що відсьогодні стартувало навчання для діючих правоохоронців, які заступатимуть на службу у закладах освіти в рамках реалізації проєкту «Офіцери служби освітньої безпеки». Згодом їх замінять офіцери СОБ, які після оголошення набору пройдуть відбір та відповідну підготовку.

Проєкт реалізується за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх спав та Національної поліції.

Його мета – захистити дітей у школах в умовах повномасштабної війни росії проти України та створити безпекове середовище після війни.

Вже в січні 402 школи, наближені до зони бойових дій та знаходяться поблизу російського та білоруського кордонів, які працюють в очному та змішаному режимі, будуть забезпечені офіцерами безпеки тимчасово з числа діючих співробітників поліції охорони, патрульної поліції та інших підрозділів Нацполіції. Йдеться, про Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Чернігівську області”, – йдеться в повідомленні.

До повноважень поліціянтів входитиме:

  • пропускний режим (в багатьох школах встановлюватимуть спецрамки та металошукачі),
  • комунікація з екстреними службами,
  • виклик поліції
  • особисте реагування на правопорушення, їхнє припинення,
  • затримання правопорушників.

У нацполіції також зауважили, що при цьому офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі.

Окрім поліцейських навичок та виконання протоколу безпеки, він матиме знання з психології дитини, аби розуміти її та за потреби вчасно допомогти та вжити необхідних заходів.

Окрім цього, у національній поліції пишуть, що одним із найважливіших моментів у роботі буде спілкування з дітьми у навчальному закладі, зокрема про загрозу вибухонебезпечних та будь-яких невідомих предметів, з якими дитина може стикнутися.

Поліціянти нестимуть службу в такому режимі тимчасово, поки майбутні офіцери Служби освітньої безпеки після оголошення конкурсу проходитимуть відбір, навчання та підготовку.

Читайте також. В Україні запустили освітній проєкт «Близькі» для родин військових і ветеранів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *