До різних термінів за держзраду засудили 14 колишніх українських суддів із Криму – Прокуратура АРК

Українські суди заочно засудили 14 колишніх українських суддів з тимчасово окупованого Криму до різних термінів за державну зраду.

Про це повідомила Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя.

Зазначається, що прокурори довели, що після окупації півострова, «судді» зрадили присязі на вірність українському народові та зайняли посади у незаконно створених судових органах на півострові, йдеться про:

  • Верховний суд Республіки Крим;
  • Арбітражний суд міста Севастополя;
  • Бахчисарайський, Сімферопольський, Роздольненський, Джанкойський та Ленінський районні суди РК;
  • Керченський міський суд РК;
  • Залізничний районний суд міста Сімферополя.

До прикладу, одна із засуджених, колишня суддя Роздольненського районного суду АР Крим, на новій посаді ухвалила незаконний вирок щодо українського активіста Володимира Балуха. Ще один засуджений, за час своєї незаконної діяльності з 2014 по 2016 роки від імені РФ прийняв рішення щонайменше у 1121 судових справах”, – йдеться в повідомленні.

За процесуального керівництва прокуратури автономії заочні вироки отримало 14 окупаційних суддів із Криму. Їх визнано винними у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Так, один із «служителів Феміди» отримав 15 років, ще дев’ять – 12 років та ще чотири «судді» отримали по 13 років позбавлення волі.

Читайте також. Носіїв кримськотатарської мови просять допомогти натренувати ШІ, щоб прискорити появу мови у багатьох онлайн-сервісах 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *