В «Охматдиті» 9-місячній дитині одночасно пересадили печінку та провели корекцію вади серця

У столичному «Охматдиті» провели трансплантацію печінки тривалістю майже добу з одночасною корекцією вади серця. Операцію зробили 9-місячній дівчинці.

Про це йдеться в офіційному Facebook Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що Тетяна народилася в Тернополі у лютому 2023 року з вродженою вадою серця, яку діагностували ще в утробі матері. Після народження у дівчинки виявили ще й захворювання, що спричиняє печінкову недостатність. Батьки дівчинки шукали порятунку в багатьох лікарнях, проте не скрізь могли допомогти дитині, а дехто радив звернутися до закордонних клінік. У тримісячному віці вона потрапила до столичного Охматдиту, лікарі якого дали довгоочікувану надію.

Фото: Фото: Facebook|Міністерство охорони здоров’я України

У 9 місяців дівчинка мала порушення розвитку, що загрожували життю. Кожне з них можна було коригувати в різний час і спосіб, а одночасне хірургічне втручання було ризиковим. Однак без операції дитина не мала шансів на життя.

Спеціалісти організували консиліум і прорахували всі можливі варіанти оперативного втручання: оцінили ризики і вирішили поєднати дві операції так, щоб не нашкодити маленькій пацієнтці. Операція – унікальна: з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки від донора – мами.

Такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні.

Майже добу – 23 години – за життя маленької Тані боролися неймовірні команди спеціалістів: медики з Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, спеціаліст з Національний інститут раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці НДСЛ «Охматдит». А життєдіяльність дитини до операції підтримувалась у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій“, – йдеться в повідомленні.

На разі дівчинка почувається набагато краще, постійно усміхається та вже готується до повернення додому.

Читайте також. В Україні вдалося відновити майже 800 медзакладів, зруйнованих війною, – Мінреінтеграції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *