За 2023 рік в експлуатацію повернули понад 200 тисяч гектарів розмінованих сільгоспземель

З початку 2023 року піротехнічні підрозділи держорганів і неурядових операторів обстежили та повернули українським аграріям у використання понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення.

Про це повідомило на офіційному сайті Міністерство економіки України.

Наші піротехніки – підрозділи ДСНС, ДССТ, неурядові оператори протимінної діяльності демонструють дуже гарні результати. Навіть зараз, взимку, коли погода, м’яко кажучи, не сприяє роботі у полях, щотижня обстежується від 3 до 5 тисяч гектарів сільгоспземель. На сьогодні з 470 тисяч гектарів земель, які ми запланували обстежити, в разі необхідності очистити та розмінувати першочергово, вже повернуто аграріям до господарської експлуатації понад 200 тисяч гектарів”, – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Зазначається, що міністерка економіки України також підкреслила, що Уряд та міжнародні партнери своєю чергою посилено працюють над посиленням спроможностей операторів та стратегічним плануванням роботи усіх дотичних сторін в сфері протимінної діяльності на найближчі 10 років. За її словами, кінцева мета – повернути у безпечне використання до 80% територій країни, які нині вважаються потенційно забрудненими.

Окрім цього, за даними ОВА, станом на 15 грудня з початку року було обстежено 268,6 тис. га земель сільгосппризначення з близько 470 тис. га, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. З них близько 205 тис. га повернуто в експлуатацію. За минулий тиждень було обстежено понад 5 тис. га. Найбільше – 3,8 тис. га – в Херсонській області.

Читайте також. Урядовці пропонують партнерам узяти під патронат окремі напрямки розмінування України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *