У Львові демонтували три радянські пам’ятники: скульптури поповнять експозицію музею “Територія терору”

Сьогодні з Пагорбу слави у Львові демонтували три радянські скульптури – “Мати-Батьківщина”, “Воїн з прапором”, “Присяга”. Пам’ятники поповнять експозицію Музею тоталітарних режимів “Територія терору”.

Про це повідомили на офіційному сайті Львівської міської ради.

“Ми очищуємо наш простір від символів радянського періоду. І Пагорб слави – не виняток. Окрім поховань, там були ще і три радянські пам’ятники. Сьогодні вони були демонтовані та «переїдуть» до музею «Територія терору» – там вони і будуть «прославляти» терор тих часів”, – зазначила керуюча справами виконкому, в.о. керівника управління охорони історичного середовища Наталія Алєксєєва.

Вона також додала, що місто планує провести ексгумацію та перенести поховання з Пагорбу слави. Зробити це хочуть після того, як завершать ексгумацію на Личаківському військовому цвинтарі.

“Це неможливо зробити швидко, бо процедура передбачає етап погодження на рівні області та Міністерства культури. До прикладу, етап погодження щодо ексгумації на Личаківському військовому цвинтарі зайняв понад пів року. Будемо починати цю процедуру і по Пагорбу слави. Думаю, що отримати всі дозволи зможемо в найближчі три-чотири місяці. Далі – передбачити видатки та у весняно-літній період розпочати роботи”, – сказала Наталія Алєксєєва.

Відео: YouTube| Львівська міська рада| У Львові з Пагорбу слави демонтували три радянські пам’ятники

Читайте також. У Полтаві демонтували пам’ятник радянському генералу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *