У Хмельницькому відбулася презентація книги бойового медика Михайла Цимбалюка “Синдром відкладеного життя”

6 вересня у Хмельницькому в центральній публічній бібліотеці відбулася презентація книги Михайла Цимбалюка “Синдром відкладеного життя”

Синдром відкладеного життя. Нариси й замальовки є десятою книгою у творчому доробку автора. Тут вміщено розповіді про воєнні будні та роздуми про них. Їх автор у книзі супроводжує власними віршами, – йдеться у прес анонсі.

Михайло Цимбалюк зараз виконує конституційний обов’язок із захисту України від російської військової агресії. Доєднався до лав захисників з перших днів широкомасштабної війни. Бойовий медик ЗСУ. Нагороджений орденом «За мужність і професіоналізм».

Журналістка “Julia News”, Юлія Лемешева побувала на презентації книги та змогла поставити автору декілька питань.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Чому “Синдром відкладеного життя? ..Всі ми скоригували свої плани суттєво з початком широкомасштабного вторгнення, яке торкнулося кожну українську сім’ю.Йому передувала ще й інформаційна війна, яка тривала десятиліттями… Все це позначилося на психіці, на поведінці людей, що в медицині означається як “синдром”. А мій журналістський діагноз суспільству — “синдром відкладеного життя”. Хтось мав намір дописати книгу, хтось — вийти заміж чи одружитися, хтось — кудись поїхати, хтось — щось збудувати. Все це у більшості людей відкладено на “після перемоги” тому “Синдром відкладеного життя”, – розповів Михайло Цимбалюк.

Як на вашу думку, що потрібно зробити суспільству, щоб військовим було легше повертатися до дому?

Самі громадяни не повинні одягати маску страждань тому, що страждань на нашу долю на долю народу випало і так багато. Треба попри війну вміти радіти десь там в тих тіктоках є багато роликів що на передовій солдати теж намагаються розважатися, жартувати. З одного боку треба бути людиною, радіти всім доступним життєвим радощам, а з іншого боку розпізнавати ворога

А що до медичного обладнання, чи всього вистачає?

Так ті лікувальні заклади, які ближче до фронту, то можуть і не прийняти людину зі звичайним діагнозом тому, що багато поранених, але підключаються цивільні лікарні й ті яких можна пролікувати прийняти на реабілітацію, їх приймають. Медпрепаратів в принципі вистачає. Не вистачає засобів тих самих турнікетів, якщо вони є, то виявляється, що при першій другій спробі його використання він виявляється неякісним. Тому турнікети та індивідуальні медичні аптечки

Михайло розповів про один із важких періодів на фронті особисто для нього: як перші 2-3 місяці був лише одним медиком на весь дивізіон.

Тяжко, страшно .. Доводиться відкидати почуття, що тобі важко, що тобі страшно, за щось не зручно”, – зазначив він.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

У бібліотеці зробили збір на необхідні медичні засоби. Кожен бажаючий може прийти до центральної публічної бібліотеки міста Хмельницького і задонатити.

На презентації також був присутній літератор Віталій Міхайлевський.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Якраз оці речі, які описані у книзі вони дуже потрібні нам особливо молоді, тому що ми всі ніби все це розуміємо, знаємо, але запитайте в нас через два тижні які були події – вже багато забулося, вже по іншому сприймається, а тут ті речі записані наживо, пережиті й вони зафіксовані. Це дуже потрібно. Це література, яка нашого часу і вона залишиться назавжди”, – наголосив Віталій.

Він зазначив що в книзі розповідається не тільки про людей, а й про природу і “братів наших менших” (тварин).

Навіть собаки й то відчувають до військових йдуть від цивільних тікають. Як природа змінюється. Тут і про Каховську дотично сказано і про все все все”

Також на заході була присутня головна спеціалістка управління культури і туризму Світлана Прокопенко вона подякувала автору за його працю і запропонувала допомогу у зборі медичних засобів.

У книзі “Синдром відкладеного життя” зібрано короткі літературні форми.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Вона б могла бути втричі об’ємнішою“, — каже пан Михайло.

Та він вирішив піти назустріч читачу, аби не викликати труднощі в її прочитанні. Примірники нової книги автор передав для читачів бібліотек Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади.

Матеріал зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Читайте також. Я хочу бачити весну: у Хмельницькому відбувся вечір пам’яті та презинтація книги захисника Артема Задоянчука

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *