У Хмельницькому на набережній Південного Бугу відбулися тематичні заходи до Івана Купала.
Журналістка Julia News побувала на заходах та поспілкувалася з деякими учасниками.
Також була встановлена сцена, на якій виступали місцеві фольклорні колективи. Театралізоване дійство назвали «Купальським вогнем очистимо зло».
Неподалік від сцени, відбулася арттерапія, яку організував Хмельницький молодіжний центр.
“ Сьогодні ми підготували захід з нагоди свята Дня Івана Купала, він має назву “Містична арттерапія” він власне присвячений святкуванню такого яскравого українського дійства, як купальські свята з дізнанням про фольклорні образи, міфологічні образи і заодно в поєднанні такої корисної речі, як арттерапія“, – розповіла стажерка молодіжного центру при Хмельницькій міській Раді, Анастасія Кобильник.
Анастасія зазначила, що у заході бере участь запрошена психологиня. Метою заходу є можливість через відтворення міфологічних образів дізнатися про свій внутрішній світ.
“Учасники заходу будуть малювати себе в образі різних фольклорних істот, наприклад мавки русалки. Все на вибір учасників, і потім за допомогою психологічних методик наш спеціаліст проаналізує ці малюнки і розповість учасникам більше про них самих” – повідомила Анастасія.
Практикуюча психологиня Анастасія Балукова розповіла детальніше про арттерапію.
“Арттерапія взагалі, це ну дуже класний метод, який він дуже такий м’який і дуже екологічний. Він працює з різними запитами й він популярний напевне через оцю свою м’якість і доступність для кожної людини. Мені здається він підходить абсолютно всім”
Також Анастасія Балукова зазначила, що через арттерапію людина може виражати свої емоції.
“Може виражати, навіть якщо просто елементарно поганий настрій в людини, да вона сидить вдома. Поганий настрій, бере аркуш паперу починає вимальовувати будь-яким кольором вже стає набагато краще”
Які ви могли б дати поради або методи батькам, щоб вони могли залучати дітей до арттерапії, якщо не мають можливості піти до терапевта?
“Я б не сказала, що батьки мають використовувати точно арттерапію, але це просто вони можуть з дітьми більше малювати, ліпити, розповідати. Знову ж таки, якщо дитина я не знаю злиться, агресує проговорювати так, це що вона відчуває плюс вони можуть з ними і помалювати… Давай намалюємо, яка в тебе злість? Ану давай, щось зробимо..Тобто це необов’язково буде називатись, що це арттерапія, воно просто відбувається так в ігровій формі, програвати всі ці емоції, що ти відчуваєш. А як ти? Що помалюємо, поліпимо”
У “Містичній арттерапії” взяли участь близько 30 людей.
Неподалік дівчата із “Каталеї” плели віночки за донат для ЗСУ.
Фото: Julia News| Юлія Лемешева
Окрім цього, була виставка творів майстрів народного мистецтва, де містяни могли купити собі сувеніри.
Також для охочих організували патріотичні майстер-класи. Під час майстер-класів дітей навчали виготовляти патріотичну символіку та обереги для ЗСУ.
Матеріал зібрала та опублікувала
Юлія Лемешева