Безпека, новий театр, меморіальний парк та об’єднані набережні: у Львові презентували бачення майбутнього Маріуполя

У Львові презентували бачення майбутнього Маріуполя. Одразу чотири архітектурні команди підготували свою візію міста після деокупації. Захід пройшов в рамках відкриття першого офісу проєкту “Mariupol Reborn”.

Про це повідомила в офіційному Facebook Маріупольська міська рада. Також цю інформацію підтвердили на офіційному сайті проєкту.

Фото: Facebook| Маріупольська міська рада

Кожний проєкт включає комплексне бачення оновлення Маріуполя. Зокрема, житла, інфраструктури, економіки та логістики. Одне з ключових питань, на яке відповідали архітектори – що робити з Драмтеатром та “Азовсталем”. Адже це місця спільного болю для кожного маріупольця. Серед спільних рис усіх проєктів – увага до моря, порту, як потенційного економічного двигуна, екології та природних зон, нова ущільнена забудова та розвиток освіти, як ключ до повернення молоді. Драмтеатр усі команди пропонують зробити меморіальний центр. Так само у всіх проєктах йдеться про перетворення «Азовсталі» з меткомбінату на місце пам’яті”, – йдеться в повідомленні Маріупольської міської ради.

Фото: Mariupol Reborn

Маріуполь цинічно знищувався російськими окупантами. Вони перетворили його на руїни, на місто розстріляних надій. Але сотні тисяч маріупольців вірять у звільнення Маріуполя та хочуть для нього найкращого майбутнього. Саме тому поки Збройні сили України наближають Перемогу, ми заздалегідь розробляємо план відродження міста після деокупації. На базі платформи ми будемо збирати кращий світовий досвід та шукати сучасні архітектурні рішення аби якнайшвидше відбудувати український Маріуполь після деокупації”, – зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Із проєктами можна ознайомитись за покликом тут.

Mariupol Reborn – наймасштабніший в Європі проєкт відродження міста з часів Другої Світової війни. Проєкт виконує команда мера Маріуполя Вадима Бойченка за дорученням голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленко, а також за підтримки ЄБРР, Проєкту USAID «Економічна підтримка України» та інвестиційної компанії SCM. Вони об’єдналися заради відбудови Маріуполя із застосуванням сучасних практик, новітніх технологій та передового досвіду. Разом з архітекторами, урбаністами та експертами світового рівня над чітким планом працюють вже зараз, щоб після деокупації швидко та якісно розпочати відбудову. Коло партнерів «Mariupol Reborn» продовжує розширюватися. Зокрема, розробку плану підтримали муніципалітети Львова, Вільнюса, Гданська, Утрехта”, – йдеться на офіційному сайті проєкту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *