У Києві оголосили вирок у справі про вбивство Катерини Гандзюк

Дніпровський райсуд Києва 26 червня оголосив вирок у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. 

Спільнота Хто замовив Катю Гандзюк? у Facebook вела трансляцію засідання, в перебігу якого суддя оголосила, що ексголова Херсонської обласної ради Владислав Мангер і його ексрадник Олексій Левін отримують по 10 років позбавлення волі.

31 липня 2018 року Гандзюк облили кислотою. 4 листопада Катерина померла у київській лікарні від розриву тромбу. Їй було 34 роки.

Суд над Владиславом Мангером та Олексієм Левіним тривав понад три роки. Мангера обвинувачують у замовленні нападу, а Левін, — за даними слідства, — стежив за Гандзюк і організував напад на активістку.

Фото: Telegram| Офіс Генерального прокурора

Обвинувачення просить покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років та компенсацію моральної шкоди у розмірі 15 мільйонів гривень родині Катерини Гандзюк. Мангер та Левін заперечують свою вину. 

Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року на 34-му році життя. За попередньою інформацією, причиною смерті став тромбоз.

Наступного дня активісти повідомили офіційну причину смерті:

“поліорганна недостатність; хімічні опіки із залученням 30-39 % тіла; напад з використанням хімічної речовини з метою вбивства чи нанесення ушкоджень”

Відразу за кілька годин після нападу українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International виступило з вимогою про результативне розслідування справи.

30 серпня 2018 року посол Канади в Україні відвідав Гандзюк у лікарні про це він повідомив в офіційному Twitter.

Він назвав напад на активістку злочином проти гідності.

“Порозмовляв з нею і батьком. З обнадійливого: медична опіка й тверда воля Каті видужати. Не послам розслідувати #хтозамовив; для цього є численні правоохоронні органи. Таке варварське полювання на активістів — злочин проти гідності”, — написав Роман Ващук.

20 січня 2019 року посолка Франції Ізабель Дюмон заявила, що вбивство Гандзюк змусило засумніватися у змінах в Україні та її суспільстві.

7 березня 2019 у Вашингтоні вшанували пам’ять Катерини Гандзюк під час церемонії нагородження жінок Міжнародною премією за відвагу.

22—24 березня 2019 у Варшаві батько Катерини Гандзюк, Віктор, та громадський активіст Віталій Устименко, на якого в червні 2018 року було вчинено замах, зустрічались із депутатами польського Сейму, представниками OSCE, журналістами та в прямому ефірі телеканалу TVN розповідали Європі про справжній стан розслідування справи Гандзюк та (не)безпеку для громадських активістів в Україні.

25 квітня 2019 року США нагородили Катерину Гандзюк міжнародною відзнакою «Women of Courage» за невтомні зусилля по боротьбі із корупцією та захистом свободи та демократії в Україні посмертно. Нагороду замість загиблої отримував її батько Віктор Гандзюк. 

26 червня 2023 року був винесений вирок суду, що тривав понад три роки над Владиславом Мангером та Олексієм Левіним, що були причетними до вбивства. Мангера визнали винним у замовлення нападу, а Левіна – в організації. Їм присудили по 10 років позбавлення волі.

У Офісі Генерального прокурора в офіційному Telegram повідомили, що Мангера та Левіна визнано винними у замовленні та організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинив смерть потерпілої Катерини Гандзюк (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України). 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *