9 травня Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою запровадив механізм “гроші ходять за дитиною” при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.
Зазначається, що відтепер родини з дітьми, які опинились в найбільш складних умовах: проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації, знаходяться в зоні активних бойових дій, знаходяться на кордоні з російською федерацією, є малозабезпеченими та мають дітей, які належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю або дитина із багатодітної сім’ї, зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку.
Такі сім’ї можуть отримувати доплати у сумі 14,165 тисяч гривень.
За наявності в одного з батьків мобільного застосунку Дія їм автоматично надійде повідомлення про можливість отримання допомоги.
Використати виплату можна для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані у:
- Львівській;
- Івано-Франківській;
- Закарпатській;
- Чернівецькій;
- Тернопільській областях.
Сім’ї можуть отримувати допомогу із таких областей:
- Дніпропетровська;
- Донецька;
- Запорізька;
- Луганська;
- Миколаївська;
- Сумська;
- Харківська;
- Херсонська;
- Чернігівська;
- Київська.
“Метою Міністерства є забезпечення підтримки найменш захищених верств населення. Автоматичне поширення проєкту на всіх дітей з даних категорій, прозора система виплат коштів на оздоровлення та відпочинок їх батькам, значне розширення кількості надавачів послуг з оздоровлення та ринкова конкуренція сприятимуть забезпеченню належної якості послуг і, відповідно, ефективному витрачанню державних коштів. У 2023 р. плануємо за рахунок Держбюджету забезпечити зазначеними послугами близько 25 тис. дітей“, – зазначила Перший заступник Міністра соціальної політики Дарина Марчак.
Дія проєкту розпочнеться з 1 червня. Оздоровлюватися за програмою зможуть діти 7-18 років. Отже, вже з початку літа, сім’ї, чиї діти відповідають вищезазначеним критеріям, зможуть скористатись нагодою оздоровити своїх дітей у Карпатах.
Окрім цього, Міністерство соціальної політики розширює можливості для оздоровлення дітей, зокрема дітей-сиріт, за рахунок співпраці з міжнародними партнерами.
Додається, що Міністерство вже погодило можливості для оздоровлення українських дітей, і наразі формує конкретні програми щодо їх оздоровлення у співпраці з Урядами та неурядовими партнерами в Португалії, Іспанії, Норвегії, Японії, Чехії та Польщі. Це дозволить додатково розширити можливості держави для відпочинку і оздоровлення українських дітей із найбільш вразливих категорій за кордоном, без використання бюджетних коштів, з повною оплатою такого оздоровлення за рахунок коштів приймаючої країни та/ або коштів донорів.