Папа Римський уперше спільно зустрівся з Головами українських церков


У Ватикані, 25 січня, Глави українських церков спільно зустрілися із Папою Римським Франциском.

Про це проінформувало видання Vatican News.

Ідеться про зустріч Папи Франциска із делегацією Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО).

Зазначається, що зустрічаючись у Ватикані з очільниками та представниками українських Церков і релігійних організацій, Папа Франциск назвав знаком миру та джерелом надії той факт, що віряни різних віросповідань в Україні об’єднують зусилля на служінні народові, зраненому війною.

Під час аудієнції Голова Католицької церкви вручив представникам української делегації заздалегідь приготовану письмову промову, адже мав іти на загальну аудієнцію.

Також Папа Римський згадав про те, що з дитинства знайомий з українською літургією й з того часу зростає його симпатія до України.

“Це давня симпатія, що виросла, і це мене ще більше наближає до вас. Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у моєму серці та благаю Бога, щоби Він змилувався над цим настільки відважним народом!”, – наголосив Папа Франциск.

Фото: Vatican News

Папа Римський додав, що регулярно приймає посланців Президента України, постійно перебуває в діалозі з представниками українського народу.

Голова Православної церкви України митрополит Епіфаній зазначив, що ВРЦіРО і справді зібрані разом подібно до дітей, що збираються звідусіль, коли хворіє мати.

“Ми є різні, але наша мати — Україна. Просили Папу продовжити молитву про Україну і боротьбу за правду”, — зазначив Епіфаній.

Це перший такий спільний візит українського міжконфесійного об’єднання до Апостольської Столиці. Попередня зустріч відбувалася в Києві  аж 24 червня 2001 року. 

Читайте також. Слово, яке Папа Франциск вручив у письмовій формі Головам українських церков.

3 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *