CША визнає групу “Вагнер” транснаціональною злочинною організацією

CША визнає групу “Вагнер” транснаціональною злочинною організацією.

Про це пише видання The Guardian. Сполучені Штати також введуть нові санкції щодо групи найближчими днями, про це заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі.

Зазначається, що Білий Дім оприлюднив світлини, на яких росія отримує зброю від Північної Кореї, яка за її словами, мала мету – зміцнити сили групи Вагнера, яка воює пліч-о-пліч з російськими військами в Україні.

«Ці дії визнають трансконтинентальну загрозу, яку представляє «Вагнер», у тому числі через постійну модель серйозної злочинної діяльності, пов’язану з цими діями, і їх буде більше», — сказав Кірбі.

Адміністрація президента США Джо Байдена вперше звинуватила КНДР у постачанні зброї.

Також, у п’ятницю уряд США оприлюднив світлину, датовану 18 листопада, на якій, за його словами, показано залізничні російські вагони, що курсують між Північною Кореєю та Росією. Кірбі додав, що ця інформація була передана групі експертів Комітету ООН з питань безпеки КНДР.

“Поставки зброї є прямим порушенням резолюції Ради Безпеки ООН», — наголосив Кірбі.

Білий дім все частіше висловлював занепокоєння,через більшу участь групи Вагнера у війні, так як вона була особливо активною у інтенсивних боях в Бахмуті на сході України. Окрім цього Білий дім заявив, що російські війська «підпорядковувалися командуванню Вагнера».

За словами речника Ради національної безпеки Білого дому, США оцінюють, що у Вагнера близько 50 000 співробітників воюють в Україні, з них: 10 000 – контрактників та 40 000 – засуджених, яких компанія набрала з в’язниць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *