Cергій Жадан отримав відзнаку від Міністерства оборони України за допомогу ЗСУ

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма».

Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені більше ніж двадцятьма мовами, зробивши автора одним із найвідоміших сучасних українських письменників. Сергій Жадан є також активним організатором літературного життя України та учасником мультимедійних мистецьких проєктів.

29 грудня, стало відомо, що Сергій Жадан отримав відзнаку Міністерства оборони України. Про це повідомив сам письменник на своїй сторінці у Facebook.

Так, Міністерство оборони вручили Сергію медаль “За сприяння Збройним Силам України”

“Служу Українському Народу” – написав він.

У супровідному документі, який додається до відзнаки, йдеться, що наказ про нагородження Жадана виданий ще 30 листопада. Його підписав глава оборонного відомства Олексій Резніков.

Письменник отримав відзнаку за свою волонтерську діяльність. Від початку повномаштабного вторгнення росії в Україну, Сергій Жадан регулярно збирає кошти на потреби військових у різні доступні способи.

Наприклад, у серпні гурт “Жадан і Собаки” на чолі з музикантом організував благодійний тур Європою, щоб зібрати кошти на підтримку харківського добровольчого батальйону “Хартія”.

Також Жадан часто проводить збори коштів, аби придбати необхідне на фронт українським бійцям. Здебільшого, це автівки, яких на передовій не буває багато.

У березні 2022 року Комітет літературознавчих наук Польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Зокрема, у відозві у зв’язку з можливими наслідками російської агресії проти України мова йшла про таке:

“Ми прийняли ухвалу про висунення Сергія Жадана на Нобелівську премію у галузі літератури. Жадан – один серед найвидатніших поетів України та блискучий прозаїк, його твори перекладені багатьма мовами та нагороджувані у світі, – ми переконані, що це письменник щабля Нобелівської премії. Його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців. Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно вслухається у них. Сьогодні поет у своєму Харкові. Він бореться”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *