Які країни запустять місії на Місяць у 2023 році?

Про це повідомляється у ВВС.

Зазначається,що Індія планує запустити місію Chandrayaan-3, використовуючи посадковий модуль та роботизований марсохід для дослідження поверхні, вже у червні 2023 року. Індія вперше підкорила Місяць у 2008 році за допомогою Chandrayaan-1.

РФ планує запустити місію Luna-25 у липні 2023, доправивши зонд на Місяць, щоб зібрати зразки його південної полярної частини. Також Китай оголосив про плани створити співльну базу з росією на Місяці до 2035 року, та терміни реалізації ще остатосно не визначені.

SpaceX має у планах взяти японського мільярдера Юсаку Маезава та вісьмох інших пасажирів для подорожі навколо Місяця наприкінці 2023-го року. Це буде перша місія для транспортного засобу Starship, який може перевезти 100 осіб.

NASA планує запустити свою місію “Артеміда ІІ” на Місяць у 2024 році, в межах якої астронавти повинні будуть облетіти Місяць. Також США мають запустити місію “Артеміда ІІІ” у 2025 або 2026 роках.

Створення на Місяці баз для проживання астронавтів – є метою космічних держав США,Китаю та росії.

Крім того, для запуску космічного корабля з Місяця потрібно менше палива, ніж із Землі для подорожі в глибокий космос, каже докторка Люсінда Кінг, керівниця космічного проєкту в Університеті Портсмута.

У квітні 2023 року, Європейське космічне агентство (ESA) планує запустити дослідник крижаного місяця Юпітера. Зонд шукатиме ознак життя у льоду, який, як вважають, знаходиться під поверхнею трьох супутників Юпітера — Ганімеда, Каллісто та Європи.

На знак протесту проти вторгнення росії в Україну наступного року ESA більше не використовуватиме російську ракету для виведення на орбіту свого космічного телескопа “Евклід”. Замість нього використовуватиметься ракета SpaceX Falcon 9.

Окрім того, ESA припинило співпрацю з росією над місією ExoMars, щоб відправити марсохід на Марс, відклавши запуск до 2028 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *