Літерія: у Хмельницькому відбувся літературний фестиваль

Нещодавно у Хмельницькому відбувся літературний фестиваль під. назвою “Літерія”. Програма заходу налічувала понад 15 подій. Це: книжковий ярмарок, літературний перфоменс, панельні дискусії, зустрічі із поетами та письменниками та презентації книг.

Журналістка Julia News побувала на фестивалі та поспілкувалася із організаторами, гостями та відвідувачами “Літерії”.

Підготовка фестивалю відбувалася протягом 6 місяців.

Фото: Julia News

“Підготовка фестивалю в нас відбувалася протягом шести місяців. Протягом крайніх двох місяців ми вже працювали над програмою фестивалю“, – розповіла Юлія Рахно співорганізаторка фестивалю

Фото: Julia News

“Взагалі спершу треба сказати, що ініціатива поступила від Хмельницького управління культури і туризму, поступила вона на адресу нашої співорганізаторки Юлії Рахно, а вона вже зібрала команду з хмельницьких творчих угрупувань – це власне “Арта”, це “Ловці слів” і ось такою командою ми почали творити ці чудові 3 дні…. Мета фестивалю нашого популяризувати культуру в Хмельницькому і створити в місті такий творчий простір, такий творчий продукт подію, яка могла б обʼєднати людей які творять літературу, які цікавляться літературою.. “, – розповів поет, перекладач та співорганізатор фестивалю Андрій Куранов.

Фото: Julia News

Ростислав Кузик – поет. Каже, що атмосфера фестивалю йому дуже подобається.

“Дуже класна атмосфера, я взагалі люблю Хмельницький. Я колись мав радість тут короткий час мешкати. І в принципі я тут не раз вже читав, не раз виступав, і я, власне, дуже люблю сюди повертатися і дуже радію, що такий фестиваль в Хмельницькому зʼявився і дуже тримаю кулаки, щоби він був тому, що він не великий поки-що.. Це перший фестиваль так, але він уже володіє магією невеликих фестивалів, коли все якось дуже гарно відбувається і в ньому власне чудова атмосфера. Це те, що великі фестивалі в принципі з часом можуть загубити”,розповів Ростислав Кузик.

Фото: Julia News

Також у програмі були зустрічі із письменником Любко Дерешем:

“Я думаю, що творчість пов’язана з тим, що є в кожному з нас. Ми це носимо в собі, і ми це відчуваємо, але ми дуже рідко наділені даром висловлювати те, що ми відчуваємо”, – розповів Любко Дереш

Фото: Julia News

Серед учасників та гостей фестивалю були: Олександр Шакіров, Ія Ківа, Юрій Даценко, Віталій Запека Ольга Саліпа, Юлія Романюк, Тетяна Безушко та багато інших. Серед музичних гуртів участь взяли: Двіж, Артистка Чуприненко та Забавка і Дмитрик.

Розмова з відвідувачем

Мінеско Артур пише вірші, каже що вже давно слідкує за подіями, які проводить “Арта” та “Ловці слів” і тому, вирішив прийти на фестиваль. Каже що почав писати вірші, ще в школі: спочатку – це були поезії про природу, а далі вже про особисті переживання та думки.

Що вам подобається у поезії?

“Коли не треба занадто багато слів, але хочеться гарно висловитись, сказати свою думку те, що переживаєш. Подобається також просто іноді це слухати навіть якщо у відриві від сенсу іноді просто це може бути гарно на вухо”

Хто вам подобається із поетичних діячів сучасних, або минулих, і з кого би ви хотіли брати приклад?

“По-перше, мені дуже подобаються всі хто приходить на подію АРТА, особливо мені подобається поезія Андрія Куранова, який до речі тут є як організатор, з діячів минулих це такі класичні поети минулого сторіччя”

Також Артур додав, що такі заходи на разі є дуже важливими.

” В першу чергу, такі фестивалі, такі заходи вони єднають, вони єднають і поетів митців, письменників, ті хто полюбляють цю творчість. Завдяки цим заходам відбувається діалог між різними митцями, творцями в тому числі і слухачами. Відповідно також це в певній мірі голос на весь світ, що ми творимо у нас є культура, у нас є мистецтво і воно живе і автентичне”

Відео: YouTube| JULIA NEWS | Літерія: у Хмельницькому відбувся літературний фестиваль

Репортаж записала та опублікувала

Журналістка та редакторка

Юлія Лемешева

Читайте також. У Хмельницькому відбулася розмова та музично-поетичні читання з поетом Михайлом Жаржайлом (репортаж)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *