Злочини, рф, евакуація з Сумщини, українські чоловіки призовного віку не зможуть отримати паспорт за кордоном без військово-облікових документів, зустріч Зеленського з Байденом та новий пакет допомоги, Підтримка Швейцарії, та відновлення культурного сектору України, про все це і більше говоримо у новинах України за 7 червня.
Сили оборони України у ніч на 7 червня збили 5 крилатих ракет і 48 ударних дронів. Про це в офіційному Telegram проінформував командувач повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.
Злочини рф
- Один загиблий та четверо поранених внаслідок ворожих атак на Донецьку область. Поліція Донеччини задокументувала наслідки російських ударів по цивільному населенню. За добу окупанти здійснили 1 647 обстрілів по регіону. Пошкоджено 21 цивільний об’єкт – 11 житлових будинків, заклад освіти, автомобілі, теплиця, гаражі. У ЧАсовому Яру росіяни під час артилерійського обстрілу вбили цивільного, ще одного поранили. Пошкоджено приватну оселю. По одній людині війська рф поранили в Торецьку, Зеленому Полі та Торьскому. На Новоекономічне росія скинула керовану авіабомбу, руйнувань зазнали три приватні будинки.
- Четверо постраждалих мирних жителів в результаті російських атак на Херсонщину. поліція повідомила про наслідки. В результаті обстрілів поліція зафіксувала пошкодження 34 об’єктів: 14 приватних та трьох багатоповерхових будинків, 15 автомобілів, гіпермаркету та гаража.
- Київщина: Ліквідовано пожежу на промисловому обʼєкті о 17:00, що виникла сьогодні вночі внаслідок ворожої атаки. Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій. На місці події працювало майже 140 рятувальників та 44 одиниці техніки.
- Сумщина: Ще у 8 населених пунктах 10-кілометрової прикордонної зони Сумської області будуть проводити евакуацію населення. Про це заявив начальник ОВА Володимир Артюх в етері телемарафону “Єдині новини”. Він зазначив, що на засіданні Ради оборони області військове командування запропонувало провести евакуацію мешканців ще з восьми прикордонних населених пунктів із 10-кілометрової зони. За словами очільника ОВА, обстріли в регіоні значно посилилися, створюючи загрозу життю та здоров’ю мирних жителів.
Політика
- Українські чоловіки призовного віку не зможуть отримати паспорт за кордоном без військово-облікових документів. Про це йдеться у постанові уряду №648 від 04 червня 2024 року. Кабінет міністрів погодив реалізацію експериментального проєкту щодо надання адміністративних послуг у сфері міграції за межами України. Уряд оновив порядок оформлення та обміну паспорта громадянина України та закордонного паспорта, у тому числі замість втраченого або викраденого. Цим буде займатися державне підприємство “Документ”. У постанові зазначається, що оформлення паспорта громадянина України і закордонного паспорта чоловікам від 18 до 60 років здійснюється за умови наявності військово-облікових документів. Нові правила запрацюють з 30 червня 2024 року та будуть діяти до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за кордоном, але не більше 6 місяців з дня набрання чинності цією постановою.
- Зеленський виступив у Парламенті Франції. Пряму трансляцію вів Офіс Президента.
- Пізніше у Парижі він зустрівся із президентом США Джо Байденом, де президенти розпочали переговори. Також Байден оголосив про новий пакет зброї для України на $225 млн. Президент США запевнив у подальшій підтримці України, а також наголосив, що з часу ухвалення Конгресом Сполучених Штатів рішення вже оголошено про шість пакетів фінансування, включно з новим.
- Також Президент України зустрівся представниками французького оборонно-промислового комплексу, де сторони обговорили оборонні потреби України. представники українських та французьких компаній підписали ліцензійну угоду щодо створення спроможності з виробництва боєприпасів. Також підписали заяви про наміри щодо створення центру обслуговування та ремонту техніки KNDS France/Nexter в Україні й щодо використання технології 3D-друку для виготовлення запчастин цієї компанії.
- Швейцарія підтримає цифровізацію в Україні сумою $64 млн. Кошти спрямують на проєкти у постраждалих від війни регіонах, зокрема у сферах охорони здоров’я, освіти та розмінування. Про це йдеться на сайті уряду Швейцарії.
- У ДСНС відбулася двостороння зустріч з представниками делегації Міністерства внутрішніх справ Фінляндії. Про це повідомляється на офіційному сайті ДСНС України. Серед основних тем, що обговорювалися – досвід ДСНС в організації цивільного захисту населення в умовах війни, укриття у захисних спорудах, автоматизована система централізованого оповіщення та інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій. Також фахівці ДСНС поділилися з фінськими колегами власним досвідом очищення території держави від вибухонебезпечних предметів й обговорили питання співробітництва між Україною та Механізмом цивільного захисту ЄС.
Культура
- Вільнюський заклик до дій: 30 країн приєднались до плану відновлення культурного сектору України. Про це проінформувала пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики. Серед країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Естонія, Сакартвело, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна, Велика Британія, США, а також міжнародні організації. Країни закликають «поставити сектор культури в авангард процесу стабілізації, відновлення та відбудови України, реінтеграції тимчасово окупованих територій та сталого післявоєнного розвитку».
Читайте також. Новини 6 червня