Підрив греблі Каховської ГЕС: повідомлено про підозру генерал-полковнику зс рф

Прокуратура повідомила про підозру окупанту, який причетний до підриву дамби Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. Підозрюваний координував цей терористичний підрив.

Про це проінформували у Офісі Генерального прокурора.

Фото: ОГП

“За даними слідства, підозрюваний координував підпорядковані йому підрозділи, зокрема, інженерно-саперну служби та 205-у окрему мотострілецьку бригаду з метою підготовки до руйнування греблі. А в ніч на 6-те червня 2023 року забезпечив здійснення підриву. При цьому, він не міг не усвідомлювати, що гребля є цивільним об’єктом, а її руйнування призведе до тяжких наслідків для цивільного населення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що внаслідок цих злочинних дій загинуло щонайменше 35 цивільних осіб. 24 вважаються зниклими безвісти. Було затоплено 66 населених пунктів Херсонської та Миколаївської областей, а також великі площі сільськогосподарського, природно-заповідного та лісового фонду. Розмито родючі ґрунти, під загрозою знищення опинилися тварини й рослини, зокрема ті, які мають природоохоронний статус.

Затоплення промислових та інших небезпечних об’єктів спричинило масштабну шкоду довкіллю. За оцінками екологів, деякі екосистеми Україна може втратити назавжди. Безпосередньо постраждали 5 областей, а непрямі збитки та втрати понесли люди на всій території України.

Фото: ОГП

Для встановлення екологічних наслідків проводяться комплексні судові, комісійні екологічні експертизи. Після одержання висновків цих експертиз прокурори та слідчі зможуть прийняти рішення про кримінальне переслідування і за злочин екоциду.

Триває робота зі встановлення інших причетних до цього воєнного злочину, у тому числі представників політичного та військового командування держави-агресора.

Прокурори Офісу Генерального прокурора та слідчі СБУ повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни співучаснику руйнування греблі Каховської ГЕС – генерал-полковнику збройних сил російської федерації, екскомандувачу російським угрупованням «Днєпр» (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України).

Досудове розслідування здійснюється ГСУ Служби безпеки України.

Відео: YouTube| Офіс Генерального прокурора | Андрій Костін щодо підозри генерал-полковнику зс рф за руйнування дамби Каховської ГЕС

Читайте також. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС гинуть червонокнижні тритони

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *