“Будинок Слово. Нескінчений роман”: у Хмельницькому відбулася премʼєра фільму (репортаж)

10 травня у Хмельницькому кінотеатрі “Woodmal Cinema” відбулася премʼєра фільму “Будинок Слово. Нескінчений роман”. Усі охочі мали можливість поспілкуватися зі співпродюсером фільму Ростиславом Мартинюком, зробити світлини на червоній доріжці та дізнатися більше про створення стрічки.

Журналістка Julia News Юлія Лемешева побувала на премʼєрі та поспілкувалася із відвідувачами та співпродюсером фільму Ростиславом Мартинюком.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

“Будинок Слово зводився 10 років, діти народжувалися мінялися президенти, але ми йшли з групою, з режисером Тарасом Томенком до мети і хочемо оголосити, що нарешті ми вийшли в національний прокат” , – розповів співпродюсер фільму Ростислав Мартинюк.

Фільм розповідає історичні події. У 1927 року у Харкові за наказом Сталіна збудовано особливий будинок. Тут оселилися кращі українські митці – поети, письменники, художники та режисери. Сама лише можливість жити тут вже була для тогочасних творців визнанням. Якось у будинку з’являється новенький. Аби оселитися тут йому дійсно знадобився талант – талант підслуховувати та переповідати все почуте агенту НКВС. Стрічка знята в експерементальному режимі чорнобілого кіно а також абаптувана для людей з порушенням слуху та зору.

“Ми мали хороші презентації на фестивалі.. у Варшаві, в Лондоні в Америці. В Литві навіть вдалося презентувати в парламенті і ви знаєте цей фільм викликає у кожній країні свої асоціації”, – сказав співпродюсер фільму Ростислав Мартинюк.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

На премʼєру також завітав заступник мера міста Хмельницького Микола Ваврищук. Він зазначив, що такі фільми є дуже важливими і їх необхідно дивитися. А також продякував Ростиславу Мартинюку.

“Мені дуже важко зрозуміти, якщо говорити про розстріляне відродження, як люди, які вивчали розстріляне відроження в історії в літературі, могли називати нашого сусіда братом? Тому ми повинні дивитися такі фільми, які не тільки українські за своєю назвою, а й українські за свіоєю суттю, які показують дуже неохідні кадри, історичні над якими нам всім і далі треба задумуватись” , – зазначив Микола Ваврищук.

Начальник укправління Управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков, розповів, що буде проведена робота з метою залучення молоді до перегляду стрічки та закликав громадян читати поезію, більше дізнаватися про українських діячів а та цікавитись історією.

“Маємо виносити ці уроки, маємо памʼятати, маємо дивитися такі фільми маємо читати поетів розстріляного відродження, захоплюватися мистецтвом розстрівляного відродження, бо це не тільки про поезію це і про театр всі ми знаємо і про Леся Курбаса і про його інновації в театральному мистецтві, якби не сталося розстріляне відродження то українська література, театр інші види мистецтва диктували б правила на світовій культурі”, – сказав Артем Ромасюкав.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Анастасія хмельницька поетеса завітала на захід так як сама пише вірші і надихається творчістю поетів розстріляного відродження каже що такі фільми є дуже важливими у наш час і їх обовʼязково потрібно переглядати.

“Перш за все почнемо з того, що ми живемо у часи повномасштабної війни російської федерації проти України. І саме тому, зараз формується наша культура, наше світобачення, як нації, як свідомої нації, яка мпає знати свою історію, свою культуру, і саме тому дуже важливо її дізнаватися цінувати та навчатися нашій історії для того, аби не пвторювати помилки минулого” , – зазначила поетеса Анастасія Кобильник.

Фото: Кадр з трейлеру до фільму

На початку листопада 2022 року повнометражний ігровий фільм «Будинок Слово. Нескінчений роман» отримав одразу чотири нагороди на Міжнародному кінофестивалі «I Will Tell» (Флорида, США). Українська стрічка здобула призи:

  • Найкращий повнометражний фільм – режисер Тарас Томенко.
  • Найкраще звукове оформлення – композиторка Алла Загайкевич.
  • Найкраща чоловіча роль – Дмитро Олійник.
  • Кращий актор другого плану – В’ячеслав Довженко.

Після перегляду зал аплодував сточи і кожен бажаючий міг поставити співпродусеру стрічки питання.

Також проєкт став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Прокат фільму буде лише до 15 травня.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

“Ну найперше це фільм для українців для кожного з нас, бо ми маємо не просто знати свою історію, бо ми маємо любити тих людей, які творили нам літературу і захоплюватися ними”, – додав Ростислав Мартинюк.

Працівники кінотеатру зазначили, що прокат фільму буде мінімум 2 тижні, а якщо глядацький попит буде і на далі прокат продовжать.

Відео: YouTube| JULIA NEWS | У Хмельницькому кінотеатрі “Woodma Cinema” відбулася премʼєра фільму “Будинок Слово”.

Репортаж записала та опублікувала

Журналістка та редакторка

Юлія Лемешева

Читайте також. Михайло Донець –  розстріляний за любов до української пісні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *